×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. novembris, 2017
Drukāt

Dzīve Rīgā īres dzīvoklī: Justīnes pieredze ar 8 mājvietām (14)

maja

Ja tiks pieņemts jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, kura projekts tapis Ekonomikas ministrijā (EM), attīstītāji sola Rīgā uzbūvēt ik gadu vismaz 200 līdz 300 jaunus īres dzīvokļus. Turklāt, sakārtojoties īres tirgum un palielinoties kvalitatīvam piedāvājumam, eksperti prognozē cenu mazināšanos.

”Teikā divistabu dzīvokļa īre ir 400 eiro, dažkārt dārgāka, savukārt šo dzīvokli nopērkot, kas ir apmēram 50 000 eiro, kredīta mēneša maksājums, pat ar tādu kā rezervi rēķinot, ir apmēram 220 līdz 230 eiro. Loģiski, kamēr tirgū saglabāsies šāda situācija, tikmēr cilvēki droši vien pirks, nevis īrēs,” esošo situāciju komentēja “SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Taisnība – Justīne Plūmiņa ir maksātnespējas procesa administratoru asociācijas izpilddirektore, skaidrs, ka viņa var mierīgi plāpāt, ka neesot nekādas problēmas atrast un noīrēt dzīvokli. Paprasiet to pašu kādam cilvēkam, kas saņem 500 eiro uz papīra, ne jau Justīnei, kura noteikti saņem piecreiz vairāk!

 2. 400 par īri , bļē ja man alga 270 euro , kā lai izdzīvo šajā nolādēta Valstī ?

  • Izglītojies, cel savu kvalifikāciju. Meklē citu darbu. Ar sēdēšanu un piršanu dīvānā neviens gudrāks nav palicis.

 3. “Ja tiks pieņemts jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, kura projekts tapis Ekonomikas ministrijā (EM), attīstītāji sola Rīgā uzbūvēt ik gadu vismaz 200 līdz 300 jaunus īres dzīvokļus. Turklāt, sakārtojoties īres tirgum un palielinoties kvalitatīvam piedāvājumam, eksperti prognozē cenu mazināšanos …”- lai viņa pasaka, kurā jaunā noziedzīgā likumprojekta pantā apstiprinās šiīs aplamības?

  Tik klaji melot un reklamēt to, kā nav – ir nosodāma rīcība.

  • trauksmes necēlājs Atbildēt

   Gūgles tante zina stāstīt par kādu Justīni, kas strādā par maksātnespējas procesa administratoru asociācijas izpilddirektori, tomēr, visticamāk, vārda sakritība ir pilnīgi nejauša …

 4. Latvijā dzīvokļu jomā turpina izplesties otganizētā noziedzība – īpašuma biznesa saplūšana ar varu – un te neko nepanāksi,. Organizētā noziedzība plaukst un zeļ, tautu dzen postā, spidzina un terorizē. Ja papētiši likumu “Par dzīvojamo telpu īri”, kas vēl spēkā – visu laiku pastiprina uzbrukumu īrniekiem, liek maksāt īri, tajā ieskaitot pa māju remontu, apmaksāt īpašuma nodokli, kau piemēram, pagalmu iznomā citām personām auto stāvvietām un likums pasaka – visus maksājumus, kas saistīti ar māju – maksā īrnieki, kaut m”jās dažreiz puse iznomāta birojiem, dabsnīcām utt. Plēš no vieniem un otriem par to pašu un 40. pants ni šī likuma zem astes. Divas reizes gan Satversmes tiesa aizstāvēja – atcēla Pārejas noteikumus, kas katru gadu ļāva vienpusēji paaugstināt īres maksu un otro – pateica ST, ka likuma 8.pants atbilst Satversmei, ka iepriekš noslēgtais līgums spēkā ir jaunajam īpašniekam. Tagad sagatavots pilnīgi titāls un krimināls likumprojekts un to bīda cauri par katru cenu.
  Atklāts terors, bet teroristu nav neviena?!

 5. Kas par šo reklāmu samaksāja?

 6. Un ko ta tagad īrnieki nepērk dzīvokļus. Pilns ss ar piedāvājumiem.Domājiet, ka bankas samazinās procentus? Nu nu, ceriet vien.

  • Negvelz muļķības par to ko tu nezini. Zini cik ir 15-20% pirmā iemaksa naudas izteiksmē teiksim no 50tk EUR. Cilvēkiem nav tādas naudas. Vai arī nezin citus ceļus kā pie tādas naudas tikt. Vai vel trakāk, daudzi jau ir iebraukuši ātrajos kredītos ka nespēj vairs tik pie normālu banku kredītiem.

 7. Bet tas taču tikai normāli, ka cilvēki pērk nevis visu mūžu īrē!

 8. KUR TAD JUSTĪNES PIEREDZE AR ASTOŅIEM DZĪVOKĻIEM?

 9. Kur Latvijas valsts politika īres dzivokļu jautājumā. Vajag būvēt vienkāršus – kaut Hruščova laika un tipa dzīvokļus. Būs kur mitināties jaunajām ģimenēm – nebūs pajumte jāmeklē kaut kur britu salās…
  Man teiks – tas nav mūsdienīgi un moderni Hruščova laika un tipa dzīvokļi. Jā, bet savulaik tas krasi sāka risināt dzīvokļu jautājumu- labāk mazāki, bet pieejami. Jā tas nepatiks elitāro namu īpašniekiem ar viņu ”pieticīgajām” ( pat 1000 ) īres maksām…un būs iebildīs- vajag lielus luxus…Tā nav valsts darīšana u.t.t. .
  Tikai savulaik 30 jos gados Vācijā, Austrijā un pat Latvijā sāka risināt šo dzīvokļu problēmu – sk. namus pie Daugavas stadiona. Tikai šodien Latvijā nav neviena Valstvīra ar prāta spēju.
  Nav naudas – bet Parex afērai valsts izdeva miljardu latu un ne krūmiņš, ne prokuratūra nepakustējās…
  Nav tās naudas – protams valstij, bet tika glābti blēdīgi žideļi un bagātas vecumdienas Godmanim – baranka. Kas pilsoņiem – caurums no barankas…
  Jā – ja būs pieejami, kaut pieticīgi valsts īres dzīvokļi, kritīsies arī to citu cenas, kā īrei, tā tirgu un visi būs apmierināti – protams īrnieki, iedzīvotāji un tas ir galvenais . Ne kādiem pelņai, bet dzīvošanai.

 10. Kurā vietā ir Justīnes pieredze? Justīne pieminēta tikai virsrakstā

 11. Varbūt LA mazliet pastāstītu par šī jaukā stāstiņa varoni Justīni – kur strādā, cik pelna? Un par tiem puikām, kas pilnām mutēm slavināja jauno likumprojektu. Bet galvenais – cik ļautiņiem šis likums ļaus tikt pie jaunas mājvietas zem zelta tilta?

Draugiem Facebook Twitter Google+