Ekonomika
Īpašums

No 260 eiro līdz 400 eiro: īres maksa Rīgas mikrorajonos gandrīz kā centrā2

Foto – Shutterstock

Īres maksa kvalitatīviem divistabu dzīvokļiem pieprasītākajos Rīgas mikrorajonos ir pietuvojusies pilsētas centra cenu līmenim, secināts nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” dzīvojamo platību tirgus pārskatā.

Īres tirgus 2018.gada pirmajā ceturksnī saglabājis 2017.gada līmeni un raksturojams kā vidēji aktīvs, teikts pārskatā. Arvien biežāk klienti iegādājas vienas vai divu istabu dzīvokļus ar mērķi tos izīrēt, līdz ar to, regulāri tiek papildināts īres dzīvokļu piedāvājums, jo sevišķi pilsētas aktīvākajos rajonos.

Pilsētas centrā joprojām lielākā aktivitāte ir no ārvalstu studentu puses, kuri šeit ieradušies šā gada sākumā un meklē dzīvokļus īrei uz termiņiem, kas nepārsniedz 12 mēnešus, bet lielākoties uz sešiem mēnešiem.

Šā gada pirmajā ceturksnī vidējā īres maksa par divu istabu dzīvokli Rīgas aktīvajā centrā svārstās no 350 līdz 650 eiro mēnesī, ekskluzīvajā centrā no 480 līdz 1000 eiro mēnesī, papildus maksājot rēķinus par komunālajiem un apsaimniekošanas pakalpojumiem. Tālajā centrā īres maksu amplitūda ir no 300 līdz 500 eiro par remontētu divu istabu dzīvokli.

Mikrorajonu dzīvokļu īres maksas ir pietuvojušās centra dzīvokļu īres maksām un pirmajā ceturksnī divu istabu dzīvokļa īres maksa pieprasītākajos Rīgas mikrorajonos svārstījusies no 260 eiro līdz 400 eiro mēnesī. Šobrīd, vērtējot “Ober-Haus” klientu pieprasījumu, vairāk interesējošie mikrorajoni ir Pļavnieki, Purvciems, Āgenskalns, Teika, Imanta un Ziepniekkalns.

Savukārt mazāk pieprasītos mikrorajonos vai dzīvokļiem ar ne tik labu atrašanās vietu pilsētas rajonā, īres maksu amplitūda divu istabu dzīvoklim ir no 100 eiro līdz 250 eiro mēnesī, teikts pārskatā.

LA.lv