Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
4. maijs, 2014
Drukāt

Īres tirgus pirmajā ceturksnī bijis diezgan aktīvs

Foto-LETAFoto-LETA

Skats uz namu jumtiem un dzīvojamo māju kompleksu "Skanstes virsotnes".

Īres tirgus Rīgā 2014.gada pirmajā ceturksnī bijis diezgan aktīvs gan dzīvokļu piedāvājuma, gan pieprasījuma ziņā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” mājokļu tirgus pārskatā.

Tirgū piedāvāti tika labas kvalitātes dzīvokļi Rīgas centrā tikko pēc kapitālā remonta ar jaunu sadzīves tehniku un mēbelēm. Tāpat piedāvājumā bija arī labas kvalitātes dzīvokļi tādos jaunajos projektos kā “Tomsona terases”, “Skanstes virsotnes” un “Duntes ozoli”.

Arī dzīvokļu pieprasījums no klientu puses saglabājies augsts, teikts pārskatā. Vēl no janvāra vērojama tendence, ka dzīvokļus vēl aizvien meklē ārvalstu studenti, kas šeit atbraukuši, lai studētu medicīnu vai ekonomiku. Šī klientu kategorija visbiežāk meklē “studio” tipa vai divu līdz trīs guļamistabu dzīvokļus centrā.

Aktīvi par īres dzīvokļiem interesējas vēstniecību un starptautisko uzņēmumu darbinieki no ASV, Krievijas un citām valstīm. Nereti dzīvokļus meklē arī vietējie klienti, norāda “Ober-Haus”.

Cenas “studio” tipa dzīvokļiem svārstās no 100 līdz 700 eiro mēnesī, divistabu dzīvokļiem – no 120 līdz 2100 eiro mēnesī, trīsistabu dzīvokļiem – no 140 līdz 2600 eiro mēnesī. Četristabu un vairāk istabu dzīvokļi tiek izīrēti, sākot no 400 līdz 3600 eiro mēnesī.

Dzīvokļi par zemākām cenām nereti atrodas 20-30 minūšu attālumā no aktīvā centra, norāda “Ober-Haus”. Dzīvoklis var būt diezgan sliktā stāvoklī, ar nepieciešamību veikt remontdarbus vai citus uzlabojumus. Tāpat tirgū ir pieejami arī ekskluzīvi dzīvokļi, kas atrodas klusajā centrā un tiek izīrēti virs vidējās tirgus cenas.

Taču, kā novēroja “Ober-Haus” speciālisti, šādos gadījumos jārēķinās, ka klienta piemeklēšana prasīs ilgāku laiku un ka kvalitatīvi dzīvokļi par atbilstošu īres maksu tiek izīrēti ļoti ātri.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+