Ekonomika

Īri “Brexit” dēļ brauc apskatīt Latvijas robežu 2

Foto – Timurs Subhankulovs

Gatavojoties kaimiņvalsts Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības, Īrijas nodokļu un muitas administrācija šomēnes viesojās Latvijā, lai apgūtu robežas sargāšanu, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Īri jau tagad plānojot veicamos pasākumus ārējās robežas stiprināšanai.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas pārstāvji ārvalstu kolēģus iepazīstināja ar muitas kontroles punkta “Pāternieki” darba tehnoloģiju, tajā skaitā arī ar to, kā muita sadarbojas ar citiem dienestiem. Tāpat Īrijas kolēģiem tika sniegta informācija par muitas informācijas sistēmām un tehnisko aprīkojumu, kas tiek izmantots kontroles pasākumu īstenošanai.

“Īrijas muitas pārstāvjus īpaši interesēja jautājumi saistībā ar sistēmu savstarpējo integrāciju, tostarp jautājumi par transportlīdzekļu un konteineru automātiskās identificēšanas sistēmas sasaisti ar citām sistēmām. Liela ieinteresētība bija arī par kravu skenēšanas iekārtu izmantošanu muitas kontroles procesā,” atklāj VID ģenerāldirektores vietniece muitas jomā Ingrīda Gulbe – Otaņķe.

29. martā Lielbritānija oficiāli sāks sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības, iedarbinot Lisabonas līguma 50.pantu.

LA.lv