Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Īrijā atklās ceļojošu izstādi par vikingiem Latvijā

Foto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejsFoto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Trešdien, 22. aprīlī, Īrijas Karaliskajā akadēmijā atklās Latvijas nacionālā vēstures muzeja (LNVM) ceļojošo izstādi “Vikingu laiki Latvijā”, liecina informācija muzeja Facebook profilā.

Izstāde “Vikingu laiki” Latvijā ir attēlu un teksta ekspozīcija, kura vēsta par Latvijas iedzīvotāju nozīmi Ziemeļeiropas un Austrumeiropas kontekstā 7.–12. gadsimtā.

Ekspozīcijā parādīta viņu kultūras bagātība un ietekme reģionā, atsegti Austrumbaltijas un Skandināvijas iedzīvotāju kontakti un savstarpējā mijiedarbība, Latvija apliecināta kā spilgta minētās pasaules daļa ar savu paliekošu nozīmi.

Projektu īstenojis Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Izstādes zinātnisko daļu izstrādājis LNVM direktors, Dr.hist. Arnis Radiņš, bet dizainu – LNVM mākslinieks Ģirts Boronovskis.

Izstādes atklāšanā notiks 22. aprīlī Īrijas Karaliskajā akadēmijā, tās laikā paredzēts arī Dr.hist. Arņa Radiņa priekšlasījums par vikingu laikiem Latvijā.

Izstādi “Vikingu laiki Latvijā” organizē Latvijas Republikas vēstniecība Īrijā Latvijas ES Padomes prezidentūras kultūras programmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+