×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Īrija pārņem ES prezidentūru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Īrija 1.janvārī pārņem Eiropas Savienības (ES) rotējošo sešu mēnešu prezidentūru. Dublina jau atklājusi, ka tās prioritātes prezidentūras laikā būs jaunu darbavietu radīšana un ekonomiskās izaugsmes veicināšana.

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs brīdinājis, ka Eiropa nedrīkst pieļaut, lai 2013.gads kļūst par neveiksmju un neizdošanās gadu.

Šulcs arīdzan atgādināja, ka Īriju prezidentūras laikā sagaida visnotaļ sarežģīts uzdevums – vadīt sarunas par bloka daudzgadu budžetu.

Kā decembrī uzsvēra Īrijas premjerministra vietnieks un ārlietu ministrs Īmons Gilmors, Dublina darīs visu, kas būs tās spēkos, lai sekmētu ekonomikas atgūšanos un radītu jaunas darbavietas, jo īpaši jauniešiem.

Gilmors arīdzan solīja, ka Īrija būs optimistiski un reālistiski noskaņota attiecībā uz eirozonas iespējām izkļūt no recesijas un mazināt bezdarba līmeni.

Vienlaikus Īrijas premjerministra vietnieks atgādināja, ka Eiropa saskaras ar aizvien pieaugošu konkurenci, un solīja, ka tādēļ viens no svarīgākajiem jautājumiem Īrijas ES prezidentūras laikā būs arī konkurētspējas stiprināšana.

Svarīgs jautājums gaidāmās Īrijas prezidentūras laikā solās būt arī tirdzniecība, ES gatavojoties sākt sarunas ar Japānu par Brīvās tirdzniecības līgumu. Un arī šāda līguma noslēgšana ar ASV ir Briseles prioritāte, uzsvēra Gilmors, atklājot, ka tā ir arī ASV prioritāte, kā to apstiprinājusi ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone.

Īrija ES prezidentūru pārņem no līdzšinējās prezidētājvalsts Kipras. Pēc Īrijas aprēķiniem, ES prezidentūra tai izmaksās 60 miljonus eiro (42,16 miljonus latu).  Iepriekšējo reizi Īrija ES prezidējošā valsts bija 2004.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+