×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Īrijā rāda latviešu tautas lietišķo mākslu

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Fārmlījas galerijā Dublinā kopīgā Baltijas valstu dizaina un mūsdienu tautas lietišķās mākslas izstādē “Baltijas saites” (“Baltic Links”) līdzās Igaunijas un Lietuvas ekspozīcijām izstādīta Latvijas dizaina un mūsdienu tautas lietišķās mākslas priekšmetu kolekcija “Laika zīmes” (“Time Signs”), kura nelielā ekspozīcijā parāda plašu un daudzveidīgu materiālu, vēsta Arlietu ministrija.

Izstādi atklāja Īrijas Finanšu, valsts pārvaldes un reformu ministrijas valsts ministrs Saimons Hariss (Simon Harris), atzīmējot nacionālo kultūru nozīmi, kā arī to saglabāšanas nepieciešamību Eiropas Savienībā. Uzrunas teica arī Baltijas valstu vēstnieki Īrijā. Latvijas vēstnieks Dr. Gints Apals uzrunā atzīmēja tradicionālās kultūras un tautas mākslas nozīmi mūsdienu kultūras procesos un Eiropas tautu nacionālās identitātes attīstībā.

Ekspozīcija būs apskatāma līdz 8. augustam. Tajā iekļauti gan individuālu meistaru, gan kolektīvu darbi, kas veidoti Latvijai tradicionālās tautas lietišķās mākslas tehnikās kā, piemēram, aušana, rotu darināšana un keramika. Ekspozīcija parāda mūsdienu iespējas kā izmantot tradicionālo materiālu jaunu dizaina priekšmetu darināšanā: grāmatas tautas tērpu brunču auduma sējumā un svečturi–kastītes ar senajiem rakstiem un ornamentiem.

Darbu autori pārstāv gandrīz visus Latvijas reģionus – keramika un rotas no Vidzemes, dzintara šalles un austās segas no Kurzemes, tērpu autori un grāmatu autori no Rīgas.

Izstāde “Laika zīmes” iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā un Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas pasākumu ciklā.

Izstādi sadarbībā ar Fārmlījas galeriju organizē Latvijas vēstniecība Īrijā un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Vēstniecība pateicas par sadarbību izstādes kuratorei Lindai Rubenai un Mārtiņam Heimrātam par Latvijas ekspozīcijas iekārtošanu izstādē “Baltijas saites”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+