×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Īrijā sāksies Latvijas simtgadei veltītie Reģionālie kultūras svētki (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

No šodienas līdz 1.maijam Īrijā norisināsies Latvijas simtgadei veltītie Reģionālie kultūras svētki Eiropā, kuru laikā pirmo reizi svētku apmeklētājiem būs iespēja piedalīties unikālā pasākumā ar ko aizsāksies Karoga ceļš Eiropā, aģentūru LETA informēja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve.

Īpaši austs Latvijas karogs un vēstījumu grāmata līdz simtgadei apceļos tautiešus visā pasaulē. Karogs uz Īriju un pirmo reizi arī Eiropu, ceļo no Kanādas.

Kultūras svētku laikā norisināsies arī dažādas meistarklases un Brīvības pieminekļa veidošana 3D formātā no dabas materiāliem. Šogad pirmo reizi tiks svinēti arī Baltā Galdauta svētki, kas simboliski ieskandinās oficiālo Latvijas simtgades atklāšanu Eiropā, būvējot virtuālo ceļu uz Latgales kongresu, jeb Latvijas Simtgades atklāšanu 4.maijā Latvijā.

Tāpat būs iespējams apskatīt Īrijas latviešu stāstu segas prezentāciju, kas darināta līdz šā gada pavasarim. Pēc Kultūras svētkiem Īrijas latviešu stāstu sega ceļos uz Latviju, kur to ar visas pasaules latviešu “stāstiem” kopā šūs tekstilmāksliniece Janta Meža.

Programmā ietverts arī latviešu mūzikas vakars krodziņā “Czech Inn”, mēģinājumi koriem un deju kopām, ELA Pilsoniskās līdzdalības seminārs “Kopīgā ceļā uz Simtgadi – [ie]dRosme aktīvai latvietībai”, amatnieku tirdziņi, svētku gājiens un svētku lielkoncerts. Pasākumu noslēgs svētku dievkalpojums

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+