×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Īrijas latvieši: prezidents nelido mākoņos

Foto - LETAFoto - LETA

Īrijas latviešiem, kuri trešdien tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kurš uzturas darba vizītē Dublinā, palicis iespaids, ka prezidents nelido mākoņos un izprot sabiedrībā notiekošo, aģentūrai BNS atzina portāla “baltic-ireland.ie” pārstāve Laima Ozola.

Pēc viņas vārdiem, prezidents tikšanās laikā ar tautiešiem atstājis labu iespaidu. Ar prezidentu tikās Latvijas vēstnieka Īrijā aicinātie sabiedrisko organizāciju, pašdarbības kolektīvu, skoliņu, draudžu un mediju pārstāvji.

“Visi klātesošie latvieši ievēroja, ka prezidents nelido mākoņos, nav atrauts no sabiedrības un ir maksimāli informēts par tendencēm. Patīkami bija tas, ka ar cilvēcisku izpratni lietas tika sauktas īstajos vārdos. Tas attiecas gan uz ministriem, gan ministriju dažkārt pieņemtajiem lēmumiem. Iespējams, kādam no klātesošajiem prezidenta uzruna noņēma rozā brilles pieņēmumos par situāciju Latvijā,” pastāstīja Ozola.

Īrija ir zeme, uz kuru devās tūkstošiem latviešu ekonomiskās krīzes sākumā. Palīdzības sniegšana tautiešiem, kuri vēlas atgriezties mājās, ir viens no Latvijas valdības rīcības virzieniem šogad.

Portāls, atsaucoties uz Bērziņa sacīto tautiešiem, vēsta, ka prezidents norādījis, ka plānotās darbavietas valdības izveidotajā reemigrācijas plānā pašlaik ir vairāk vai mazāk tikai uz papīra. Viņš paudis viedokli, ka nākamo desmit gadu laikā mēs redzēsim, vai Latvija var vai nevar būt attīstīta valsts. Bērziņš sacījis, ka ir iezīmējušies virzieni, kādos mums doties, bet nedrīkst vairs kļūdīties, jo “to [kļūdu] jau ir bijis nepiedodami daudz”.

Valdība ir pieņēmusi tā saucamo reemigrācijas plānu, kura galvenais mērķis ir sniegt praktisku palīdzību emigrējušajiem iedzīvotājiem, viņu ģimenēm, kas vēlas atgriezties un ir gatavi to darīt, lai strādātu Latvijā, dibinātu uzņēmumu vai attīstītu biznesa saiknes ar Latviju. Amatpersonas izteikušās, ka tendence atgriezties ārvalstīs dzīvojošajiem un strādājošajiem latviešiem pieaug, un prognozēts, ka tuvāko triju gadu laikā Latvijā varētu atgriezties daži desmiti tūkstoši cilvēku.

Valsts prezidents Bērziņš darba vizītē Īrijā uzturas trešdien un ceturtdien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+