×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Īrijas latvieši ziedo Irlavas bērnunamam


Foto - Sanita AuziņaFoto - Sanita Auziņa

“Doma par to, ka daudzas vēl labas lietas varētu nosūtīt uz Latviju, radās, kārtojot skapjus. Izrādījās, ka mums ir daudz bērnu rotaļlietu, drēbju, kas vēl ir ļoti labā stāvoklī, bet paši vairs nelietojam. Domāju to visu nosūtīt kādam bērnunamam.

 

Bet vīrs ierosināja, ka vajadzētu iesaistīt arī citas šeit dzīvojošās ģimenes, lai sūtījums būtu lielāks,” par idejas dzimšanu stāsta Zane Zorina, kuras ģimene ar mazo dēliņu šobrīd dzīvo un strādā Īrijā.

Lai aptvertu iespējami vairāk ziedotāju, Zane izveidoja interneta vietni, kā arī ielika sludinājumu portālā Draugiem.lv. Iepriekš viņa sazinājās ar pazīstamu skolotāju Irlavas bērnunamā, lai noskaidrotu, kādas lietas bērniem visvairāk vajadzīgas. Zane un viņas vīrs Arkādijs paši nāk no Tukuma novada, šajā novadā atrodas arī Irlavas bērnunams. “Gribējās kādam palīdzēt, un sirdij tuvākais izrādījās tieši šis bērnunams,” teic Zane.

Īrijā dzīvojošo tautiešu atsaucība bijusi milzīga. Latviešu ģimenes kopā saziedoja vairāk nekā 1000 kg dažādu lietu – ne tikai apģērbus un apavus, no kuriem pašu bērni jau izauguši, bet arī higiēnas piederumus, autiņbiksītes, kancelejas preces, arī makšķerēšanas inventāru un daudz ko citu. Pēc dāvanām Zorinu ģimene pakaļ devās ar savu privāto automašīnu, kopā veicot ap 700 km. Viņiem piebiedrojās arī pāris palīgu, kas savāca mantas savas dzīvesvietas tuvumā.

 

Dāvanu vākšana ilga pāris mēnešu. Pirmie 600 kg jau nodoti pārvadātājiem no firmas “EUtransport”. Šīs kompānijas īpašnieks un autovadītājs Valdis Bušmanis skaidro, ka mantas uz Latviju tiks nogādātas ar vairākiem braucieniem, bet pirmā krava jau nodota Irlavas bērnunamam.

 

Par šo atbalstu Zorinu ģimene īpaši pateicas atsaucīgajam V. Bušmanim. Bez viņa palīdzības šo akciju būtu bijis grūti īstenot, jo viņš apņēmies visu saziedoto Irlavas bērnunamam nogādāt bez maksas. Zane skaidro: “Kopējais apjoms, ko viņš vedīs, būs ap 1000 kg, un naudas ziņā mums izmaksātu ļoti daudz, ja par to būtu jāmaksā.”

Labo šoferīti V. Bušmani sazvanu ceļā pie automašīnas stūres. Irlavas bērnunams viņa maršrutā no Īrijas uz Latviju bijis pirmais pieturas punkts. Bet citiem adresātiem jānogādā pārējie sūtījumi. “No durvīm līdz durvīm,” tāds ir firmas “EUtransport” nosacījums. “Tādi un līdzīgi ziedojumi vai dāvanas no Īrijas uz Latviju tiek vesti regulāri. Tās ir dažādas domubiedru grupas, lielo ģimeņu pārstāvji, kas sapērk un savāc lietotās mantas, arī skolai nepieciešamās lietas. Es kā kurjers šādus sūtījumus adresātiem pārsvarā nogādāju bez maksas, dažkārt pieņemu simbolisku maksu kādam litram degvielas,” teic Valdis, stūrēdams savu auto no Kurzemes uz Latgales pusi.

 

Šoferītis novērojis, ka tālumā dzīvojošie latvieši skumstot pēc mājām, bet daļa, vismaz kādi 10%, arī atgriežas mājās. Bet vairākums te pavada atvaļinājumu, sapļauj vecākiem sienu, salabo mājai jumtu un rudenī atkal sēžas lidmašīnā.

 

Tikmēr Irlavas bērnunama direktore Sanita Auziņa kopā ar audzēkņiem priecājas par dāvanām. Bērnunamā šobrīd dzīvo 59 audzēkņi vecumā no diviem līdz 20 gadiem. Skolas vecuma bērni mācās pamatskolā, vidusskolā, arī koledžā. “Patīkami, ka Īrijas latvieši neaizmirst par tiem, kuri palikuši Latvijā, un uztur saikni ar dzimteni,” teic direktore S. Auziņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+