Īrijas pieļautā kļūda neļauj tai EČ mačā uzvarēt Zviedriju 0

Par spīti daudziem bīstamiem uzbrukumiem un nokļūšanai vadībā, Īrijas futbola izlases kļūda neļāva tai Francijā notiekošā Eiropas čempionāta mačā pieveikt Zviedriju.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

E apakšgrupas mačs Parīzē noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0).

Īrijas labā vārtus šajā spēlē iesita Vess Hūlahens, bet Zviedrija vārtus guva pēc tam, kad pēc tās līdera Zlatana Ibrahimoviča centrējuma bumbu savos vārtos raidīja Kīrens Klārks.

Spēles desmitajā minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Īrijai, taču Zviedriju glāba pieredzējušais vārtsargs Andrēass Īsaksons, bet dažas minūtes vēlāk kapteinis Džons O’Šī nespēja trāpīt pa bumbu, lai gan vārti tobrīd bija tukši. Lai gan lielāka bumbas kontrole piederēja Zviedrijai, krietni bīstamāk uzbruka Īrija, jo pirmā puslaika izskaņā lielisku sitienu veica Džefs Kendriks, taču zviedriem veiksme bija blakus un bumba atsitās pret vārtu pārliktni.

Pirmā puslaika pašās beigās Zviedrijai bija jāveic piespiedu maiņa, jo traumā iedzīvojās aizsargs Mīkaels Lustigs, bet viņa vietā laukumā nāca Ēriks Jūhansons.

Otrā puslaika pašā sākumā vēl viena teicama iespēja bija Kendrikam, taču vēlreiz Zviedrijas valstsvienību glāba Īsaksons, bet 48.minūtē īru bīstamie uzbrukumi beidzot vainagojās panākumiem – pēc lieliska Sīmusa Koulmena centrējuma teicamu sitienu no soda laukuma vidus veica Hūlahens. Pāris minūtes vēlāk ar iespaidīgu uzbrukumu atbildēja Zviedrija, tomēr pretiniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Derens Rendolfs, turklāt uzreiz pēc tam nedaudz garām vārtiem sita Emīls Fošbergs.

Pēc vārtu zaudējuma Zviedrija centās radīt spiedienu uz Īrijas vārtiem, taču tas nebija veiksmīgs, lai gan 60.minūtē lieliska iespēja bija Ibrahimovičam, taču viņa sistā bumba lidoja garām vārtiem. Spēles temps pēcāk nedaudz kritās, bet 71.minūtē rezultāts tomēr kļuva neizšķirts – pēc izmisīga Ibrahimoviča centrējuma bumbu savos vārtos ar galvu iesita īru aizsargs Klārks.

Spēles rezultāts vairs nemainījās, lai gan Īrija vairāk kontrolēja bumbu un centās izraut uzvaru, taču tas viņiem neizdevās.

Zīmīgi, ka Zviedrija šajā mačā neizdarīja nevienu sitienu vārtu rāmī, taču tik un tā spēle noslēdzās 1:1.

Īrija Eiropas čempionātā iepriekš piedalījusies divas reizes – 1988.gadā tika gūta viena uzvara, viens neizšķirts un viens zaudējums, bet pirms četriem gadiem zaudēts visās trijās spēlēs. Savukārt Zviedrija Eiropas čempionātā piedalījusies piecas reizes – 1992.gadā savās mājās sasniedzot pusfinālu, 2004.gadā zaudējot ceturtdaļfinālā. bet iepriekšējos divos turnīros zviedri izslēgšanas turnīrā neiekļuva, grupu kārtā izcīnot pa vienai uzvarai.

Abas komandas ir tikušās nu jau 11 reizes, piecus panākumus gūstot zviedriem, trīs mačus noslēdzot neizšķirti un trīs reizes uzvarot Īrijai. Abas komandas tikās arī 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, kurā viena spēle noslēdzās neizšķirti 0:0, bet otrā ar 2:1 uzvarēja Zviedrija.

Tikmēr dienas pēdējā spēle arī E apakšgrupā tiks aizvadīta plkst.22 pēc Latvijas laika, kad Lionā tiksies Beļģija un Itālija.