×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2018
Drukāt

Īrijas sēņu audzētājiem pagaidām neizdodas Latvijā atrast lielu skaitu darbinieku (22)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Īrijas sēņu audzēšanas kooperatīvs “CMP Mushrooms” atkal atgriezies Latvijā, lai meklētu strādniekus šampinjonu fermām. Pirms mēneša darbinieki tika meklēti Rēzeknē, Alūksnē, Balvos un Gulbenē, tagad – Rīgā, Bauskā un Jelgavā. Tiesa, līdz šim meklējumi nav nesuši apjomīgu emigrāciju, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

“Pagājušajā mēnesī aizbrauca grupa ar deviņiem cilvēkiem, bet viņiem tur ne visai patika. Un viņi mainīja uz citu darbu,” atklāj “CMP Mushrooms” tirgus attīstības menedžere Daiga Leite.

Īru sēņu fermās vajadzīgi no 700 līdz pat 1000 lasītāju, pakotāju un citu strādnieku. Sēņu audzētāji gan godīgi brīdina, ka darbs nebūs viegls, jo stundā jānolasa vidēji 26 kilogrami šampinjonu. “Jūs varat Īrijā pelnīt labu algu, taču tā sāksies pēc sešu nedēļu apmācībām. Ja tomēr sajūtat, ka šis darbs nav domāts jums, mēs varam apmaksāt lidmašīnas biļetes atpakaļ uz Latviju. Taču tad ir nosacījums – jānostrādā vismaz viens mēnesis,” stāsta “CMP Mushrooms” izpilddirektors Donals Makartijs.

Šodien vervēšana notika Rīgā, Gaismas pils ēkā. Tikties ar sēņu audzēšanas kooperatīva vadību ieradās 34 potenciālie prombraucēji – bezdarbnieki, ātro kredītu gūstā kritušie, komunālo maksājumu parādnieki. Taču virknei ir cita motivācija lasīt sēnes fermās Īrijā. “Es visu laiku domāju par savu biznesu un domāju, bet nesanāk īsti tas palēciens, nav īsti. Tādēļ prasās izbraukt kaut vai pieredzes dēļ. Strādāju divos darbos, strādāju katru dienu un šobrīd ir tā, ka kaut ko sev nopirkt nesanāk,” stāsta Valters.

Uz Īriju prom emigrēt vēlas arī vairāki tādi, kuri nesen atgriezušies no darba Anglijā un Zviedrijā, bet ir vīlušies Latvijas darba devējos, kuri nesola celt algas. “Ir strādāts Anglijā, lasītas zemenes. Vienkārši apstākļi spiež, jo tās algas Latvijā ir tik mazas, ka nevar,” stāsta Valda.

Īrijā minimālās algas stundas likme ir 9,55 eiro. Ja strādā 50 stundas nedēļā, tad pat visvienkāršāko darbu strādnieki pirms nodokļiem saņem ap 1900 eiro mēnesī. Šampinjonu fermās apmācību laikā mēnešalga ir ap 600 eiro, taču šo sešu nedēļu laikā netiek veikti atvilkumi par dzīvesvietas īri. Sēņu fermas sola jumtu virs galvas jau tūlīt pēc izkāpšanas no lidmašīnas. Sēņu audzētāju kooperatīva vadība iedrošina emigrēt cilvēkus arī bez angļu valodas zināšanām, jo šampinjonu fermās darba valoda esot latviešu vai krievu. Februārī “CMP Mushrooms” plānojis doties uz Kurzemes pilsētām.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Zelajuscije paehat na rabotu Atbildēt

  A pacemu ni berjote ljudej predpensionaga vozrasta mi c to uze ni ljudi nam nicego ni nada ni kusat ni odevatsa mi olga otrabotali v angliji prisilali vam sv no vi ego proignairovali

 2. Pis ka viņu ar visiem šampinjoniem

 3. Kādu jumtu tad viņi sola, treileri?

 4. kā teiktu lācītis Pekainītis – mēs cēlām, cēlām un beidzot uzcēlām jeb Šodien vervēšana notika Rīgā, Gaismas pils ēkā….. Nu kas var būt labāks par šo!!!!!!!

 5. Rīga, 11.janv., LETA. Latvijā bāzētais informācijas tehnoloģiju (IT) un spēļu prezentētāju ārpakalpojumu sniedzējs “Evolution Gaming” šogad plāno pieņemt darbā 1600 jaunus darbiniekus, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

 6. Nekādu 600 eiro nav!!!! Tās ir pasakas.
  Tā ir elle nevis darbs.Fermā kurā es biju vajadzētu paviesoties aizliegtajam paņēmienam.Interesants sižets būtu..
  Ja Jums dārga veselība un ir veselais saprāts,sūtiet to Daigu pašu lasīt sēnes!!!

 7. Ja jau pirmajas 6 nedelas maksa mazak, tad ari stundas normai jabut uz pusi mazakai. Tautietei Leitei to vajadzetu saprast. Tad ari pieteiktos darbinieki. Un Ja nav darbinieku, tatad darbs necilvecigi gruts. Atkal – samaziniet to normu uz 20kg stunda, ja kads grib vairak, lai dara un sanem. Kas to normu noteica – vai Dievs tas kungs? Sodienas jauniesi, kas nav gajusi armija, nespes to izdarit. Vaina nav stradniekos, bet menedzeros un vadiba. Normetaji, dievini blin.

 8. ja ir galva uz pleciem un dārga sava veselība, tad tajās sēņu audzētavās labāk nelieniet

 9. Tad tādēļ to gaismas pili uzcēla…

 10. 10 gadu sēņu lasītāja Atbildēt

  Dārgie tautiesi, neticat tam ko raksta. Es pati stradaju pie senem 10 gadus. Ja jau brauc no Irijas uz Latviju aicinat strādāt pie sēnēm, neticat tam ko saka, sola vienu, bet istenībā ir pa visam savādāk. Ja tik labi būtu un tik labi maksātu tad nevavadzētu pāri pasaulei parbraukt un meklet stradniekus. Nevar saņemt pat Īrijas minimumu, tapec jau vietējie Īri nestradā. Ārzemnieki iebraucēji Irijā skaitās kā vergi bet ne strādnieki. Tā ka domājat pirms soli sperat, atpakaļ ceļš būs garantets. Neizturēsiet,maz maksā.

 11. Spriditis no Latvijas Atbildēt

  Donald un Daiga,grieziet savas musmires pasi par tam kapeikam,ko Jus maksajat cilvekiem,totali neatbilst EU limenim.Par minimalo samaksu Es pat netaisos Jusu musmires griezt.

 12. Lai nokārtotu kādas nelielas lietas LV – pat 600 eiri nenāk par ļaunu …..
  Darba devējam ir jāredz uz ko cilvēks ir spējīgs. Var gadīties dzērājs vai narkomāns un ne jau katrs pirmajā nedēļā spēj nolasīt 26 kg stundā….

 13. ko tad tu gribeji ? par olu kasisanu jau nemaksas!

 14. Labs biznesa plāns.Savervē vientiešus mēnesi nokalpina tad izbrāķē un par lidmašīnas biļeti aizsūta mājās.

 15. Jau aizbraukuši. Nav vairs ko aicināt!

 16. Sēņu lasīšana nav domāta veiksmīgiem un turīgiem cilvēkiem, bet tā ir iespēja izrauties no nabadzības un bezcerības tiem, kas nav ne veiksmīgi, ne turīgi. Ka nav gribētāju, tas liecina par to, ka nav iekšā cilvēkiem ko mainīt. Un smieklīgākais, ka dažs labs plukata savu neko nedarīšanu pamato ar “patriotismu”…

 17. Cilveki padomajiet ko darat
  Kapec tad tur trukst darbinieku
  Darbs kaitigs gruts un maksa maz.
  Skaidrs mekle mulkus .
  Ir daudz labaki darbi un vel sanemt var vairak

  • Beka,ja nepatīk-nebrauc.Un daudz jau Latvijā braucēju palicis nav.Tikai penži un alkaškas kas nu nav nekādi labie strādnieki

  • Jā, ir labāki darbi. Protams. Tādu, kas angliski nezina neviena vārda, kam nav ne jēdzīgas profesijas ne ārzemju darba pieredzes, tūlīt cels par priekšnieku, tūlīt, kā tik viņš ir izteicis vēlēšanos pastrādāt Īrijā…

  • kur maksa labak un nevajag valodu ,patiešām labprāt uzklausītu

 18. Kurā pilsētā Īrijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+