Īriju pārstāvošā airētāja Pušpure droši iekļūst olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā 2

Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure sestdien droši iekļuva Riodežaneiro olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā akadēmiskajā airēšanā dāmu vieninieku sacensībās.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Pušpure savā priekšbraucienā 2000 metru distanci veica deviņās minūtēs un 11,45 sekundēs.

Par trešā brauciena uzvarētāju kļuva Kerlinga Zēmane no Kanādas, kurai Pušpure zaudēja nedaudz vairāk par 30 sekundēm, taču trešās vietas ieguvēju Nadiu Negmu no Ēģiptes latviete pārspēja par vairāk kā trīs sekundēm.

Pušpures braucienā startēja piecas airētājas.

Ceturtdaļfinālā iekļuva pa trīs labākajām no sešiem priekšbraucieniem, bet pārējām sportistēm nāksies startēt gandarījuma sacensībās.

Nākamais starts Pušpurei būs otrdien, kad notiks ceturtdaļfināla braucieni, kuros startēs 24 labākās dalībnieces.

Pušpure zem Īrijas karoga jau startēja 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur viņa ieņēma 13.vietu.

Pie olimpiskās ceļazīmes viņa tika maijā, kad Eiropas olimpiskajā kvalifikācijā – Lucernas regatē – ieņēma otro vietu. Šajās sacensībās startēja arī Latvijas labākā akadēmiskā airētāja Elza Gulbe, taču viņa palika sestā, bet ceļazīmes uz Riodežaneiro nopelnīja četras labākās.

Zīmīgi, ka neilgi pirms tam Gulbe Vācijā izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļu, bet Pušpure bija trešā. Tas bija līdz šim lielākais panākums 22 gadus vecās Gulbes karjerā.

Pirms tam viņai sekmīgs bija 2013.gads, kad tika izcīnīta bronza pasaules Universiādē un arī pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Savukārt Pušpure 2014.gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu pasaules meistarsacīkstēs.

Pušpure nav vienīgā latviete, kas Riodežaneiro startē zem citas valsts karoga. Samiļošanā startēs Turciju pārstāvošā Lāsma Liepa, kura šogad izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tikmēr latviešu riteņbraucēja Vita Heine startēs zem Norvēģijas karoga.