Ekonomika
Bizness

Irina Maligina atcelta no “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” valdes0


Irina Maligina.
Irina Maligina.
Publicitātes foto

Pirms gada mirušā uzņēmēja Valērija Maligina vecākā meita Irina Maligina atcelta no medikamentu ražotājas AS “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” valdes, liecina “Firmas.lv” informācija.

Valērija Maligina līdzmantinieču un meitu Nikas Saveļjevas un Annas Emīlijas Maliginas pārstāvis advokāts Haralds Velmers aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši līdzmantinieku vairākuma lēmumam, šā gada 2.janvārī veiktas izmaiņas “Olmafarm” valdē.

Par “Olmafarm” vienīgo valdes locekli Irinas Maliginas vietā iecelta Milana Beļeviča, kura iepriekš bijusi “Olainfarm” padomes locekle.

“Olmafarm” kapitāldaļas starp Valērija Maligina mantiniecēm ilgstoši netika sadalītas, bet Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka kopš 2018.gada 6.novembra akcionāri ir Nika Saveļjeva (33,33%), Anna Emīlija Maligina (33,33%) un mirušais Valērijs Maligins (33,33%).

“Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA sacīja, ka šīs izmaiņas “Olainfarm” darbību nekādā veidā neietekmēs.

“Savukārt kā privāti praktizējošs jurists varu piebilst, ka no “Olainfarm” akcionāru puses izmaiņas tiks apstrīdētas, jo tās ir prettiesiskas un tajās ir acīmredzama koruptīvā sastāvdaļa. Tikai “Olmafarm” kapitāldaļu turētāji var lemt par izmaiņām “Olmafarm” valdē un līdz 2.janvārim 100% kapitāldaļu īpašnieks bija Valērijs Maligins. Izmaiņas veiktas vienlaikus ar izmaiņām valdē, kas rada aizdomas par korupciju, par ko tiks informētas kompetentās iestādes,” skaidroja Rebenoks.

Viņš piebilda, ka veiktās izmaiņas ir pretrunā arī ar “Olmafarm” statūtiem, kuros teikts, ka izmaiņas valdē var veikt tikai ar trīs ceturtdaļu akcionāru balsojumu. “Pat pēc prettiesiski veiktajām izmaiņām dalībnieku sastāvā Nikai Saveļjevai un Annai Emīlijai Maliginai ir tikai divas trešdaļas akciju, līdz ar to izmaiņas valdē neatbilst statūtiem,” piebilda Rebenoks.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka septembrī Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina saņēma mantojuma apliecības, tādējādi mantojums tika oficiāli sadalīts, taču mantiniecēm vēl bija jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali.

Novembrī starp Valērija Maligina mantiniecēm bija sadalīti 27% akciju, kas piederēja viņam personīgi. Irina Maligina turpināja kontrolēt uzņēmumu “Olmafarm”, kam pieder 42,56% no “Olainfarm” akcijām.

Saistītie raksti

Vienlaikus Maligina mantinieces arī ir noslēgušas vienošanos ar Maligina atraitni Elīnu Maliginu, kura nebija minēta testamentā, par viņai likumīgi pienākošās mantojuma daļas izmaksu.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā projekta “IRIS Shampeteris Apartments” dzīvojamā māja
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Piecstāvu dzīvojamās mājas projekts Purvciemā ieiet finiša taisnē
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Paziņo par būtiskām satiksmes izmaiņām uz Vidzemes šosejas pie Sēnītes
5 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs, kad… 1
1 stunda