Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
26. marts, 2015
Drukāt

Irkutskas bērniem aizliedz lasīt “Karlsonu” un “Īkstīti” (2)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Irkutskas apgabalā Krievijā no bibliotēkām izņemtas tādas bērnu grāmatas kā Astrīdas Lindgrēnes “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, Hansa Kristiana Andersena “Īkstīte”, krievu tautas pasaka “Kukulītis”, Aleksandra Puškina “Pasaka par zelta gailīti” un vēl vairākas citas, raksta gazeta.ru.

Kr4eivijas prezidenta padomnieks Vladimirs Tolstojs paskaidrojis, ka grāmatas aizliegtas visu vecumu bērniem, tā kā satur kaitīgu informāciju. Tā, piemēram, “Karlsons” noliedzot ģimeniskās vērtības un veidojot bērnos necieņu pret vecākiem, “Toma Soijera un Haklberija Fina piedzīvojumi” varot izsaukt bērnos vēlmi klaiņot, bet Puškina “Pasaka par zelta gailīti” aizliegta tādēļ, ka gailītis noknābj caru Dodonu.

Tolstojs ar šo informāciju iepazīstinājis dalībniekus apaļajā galdā, kurš bija veltīts literatūras lomai patriotiskajā audzināšanā. Savukārt Krievijas Grāmatu savienības prezidents Sergejs Stepašins aizrādījis, ka šāda absurda situācija radusies likumdevēju vaina sdēļ. “Kāds likums, tāda atbilde. Pats esmu bijis ,likumdevējs un zinu, ka jādomā, likumus pieņemot, pie kā tie var novest. Es vēršos pie likumdevējiem: kādus tikai likumus jūs pēdējā laikā neesat pieņēmuši!”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu tie tak ir slimi!

  2. Ko teikt par Pīteru Penu,kurš ar burvju pulverīša palīdzību bērnus aizved uz nekurnekadzemi,kuru apdzīvo noklīdušie puisēni…

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (1)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+