Pasaulē

“Irma” sasniedz ļoti bīstamas viesuļvētras spēku 16

foto: nhl.com

Tuvojoties Karību reģionam, viesuļvētra “Irma” otrdien pieņēmusies spēkā un kļuvusi par augstākās – piektās – kategorijas viesuļvētru, paziņojis ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC).

NHC ziņoja, ka “Irma” atrodas aptuveni 440 kilometrus no Antigvas salas un tās vēju ātrums sasniedz 280 kilometrus stundā (77 metrus sekundē).

NHC prognozē, ka viesuļvētra otrdien sasniegs Francijai piederošās salas Karību jūrā, bet pēc tam virzīsies uz Haiti un Floridu.

Vētra pārvietojas ar ātrumu 22 kilometri stundā un nes sev līdzi spēcīgus nokrišņus, kas var izraisīt plūdus un dubļu nogruvumus.

NHC prognozē, ka “Irma” sevišķi smagi skars tūristu iecienītās salas Senmartēnu un Senbartelmī. Nopietni vētrai gatavojas arī Gvadelupa, kur slēgtas skolas un valdības iestādes, slimnīcas veido medikamentu, dzeramā ūdens un pārtikas krājumus.

Arī ASV Floridas štatā, kur viesuļvētra “Hārvijs” nesen laupīja 42 cilvēku dzīvības, izsludināts ārkārtas stāvoklis. Floridas gubernators Riks Skots paziņoja, ka “Irma” nopietni apdraud visu štatu.
Skots arī lūdza ASV prezidentu Donaldu Trampu izsludināt štatā ārkārtas stāvokli, kas atvieglotu palīdzības saņemšanu cīņā ar vētras sekām.

Meteorologi prognozē, ka Floridas štatu vētra apdraudēs no piektdienas nakts līdz pirmdienai.
Gatavojoties viesuļvētrai, Floridas iedzīvotāji iepērk baterijas, dzeramo ūdeni pudelēs, pārtikas preces un degvielu. Daudzi steidz nocirst kokus, kas aug māju tuvumā, aiznaglot logus un piesiet visus objektus, ko spēcīgais vējš varētu aiznest prom.

Piektās kategorijas viesuļvētras ir salīdzinoši retas un var radīt dzīvībai bīstamus apstākļus.
“Irmai” gatavojas arī Puertoriko.

LA.lv