×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Īrniekam nav jāmaksā!

Esmu denacionalizētās mājas īrniece. Mani interesē, kā aprēķina nekustamā īpašuma nodokli? Vai tas jāmaksā īrniekiem? Mēs taču neesam īpašnieki! Rīgas domes juriste nav sniegusi nekādu skaidrojumu.
 Velta Z. Rīgā

 

Nekustamā īpašuma nodokli par ēkām un zemi aprēķina Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde pēc šo īpašumu kadastrālās vērtības – 1,5 % par zemi un 0,2 % vai 0,4 %, vai 0,6 % par mājokli atkarībā no tā kadastrālās vērtībwas.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde katra gada februāra sākumā nosūta īpašniekiem nodokļa maksāšanas paziņojumu. Nodokli īpašnieks var sadalīt pa daļām četros maksājumos – līdz 2. aprīlim, 15. maijam, 15. augustam un 15. novembrim.

Īrniekam nekustamā īpašuma nodoklis nav jāmaksā! Tie ir īpašnieka izdevumi. Īrnieks maksā tikai īres līgumā noteikto īres maksu.

Pašlaik nekustamā īpašuma nodokli par zemi īpašniekam kompensē tikai privatizēto dzīvokļu īpašnieki, ja viņu māja atrodas uz saimnieka zemes. Taču valdība plāno šo normu atcelt, veicot attiecīgus grozījumus likumos. Tad dzīvokļu īpašniekiem būs jāmaksā tikai zemes nomas maksa, bet nekustamā īpašuma nodokli maksās zemes īpašnieks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+