Publicitātes foto

Ironisks skats uz “saldo” estētiku Grāvleja ciklā “Mūžu dzīvo, mūžu mācies” 0

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 ietvaros vēl līdz 1. maijam Rīgas pilsētvidē skatāma Ivara Grāvleja urbānā intervence “Mūžu dzīvo, mūžu mācies”, LA.lv pastāstīja Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2016 publicitātes koordinatore Amanda Boka.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Boka stāsta, ka “Mūžu dzīvo, mūžu mācies” ir divdesmit fotokolāžu sērija, kurā parodēti reklāmas “saldo” attēlu veidošanas paņēmieni un estētika. Grāvlejs lieto provokācijas taktiku ar mērķi testēt, kā fotoattēls publiskā telpā psiholoģiski iedarbojas uz uztvērēja prātu, uzmanību, atmiņu, asociācijām un jūtām. Mākslinieks pievērš uzmanību mūsdienu cilvēku apsēstībai ar fotografēšanu un fotogrāfiju izvietošanu sociālajos tīklos; šīs apsēstības rezultātā nevienam vairs nepietiekot laika objektīvi izvērtēt notiekošo, atrodoties vizuālā piesārņojumā – vizuālās informācijas smogā. Intervences kuratore – Inga Brūvere.

Darbi apskatāmi 6. tramvaja maršrutā – iepretim Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai, pieturvietās K. Barona ielā – “Sporta nams “Daugava””, “Pērnavas iela”, Brīvības ielā pieturvietā “K. Barona iela”, Ropažu ielas pieturvietās “VEF”, “Gustava Zemgala gatve”, “45. vidusskola”, “Krustabaznīcas iela”, “T/P Alfa”, Brīvības gatves pieturvietās “Sporta akadēmija”, “Meža skola”, “Tirzas iela”, “Mārkalnes iela”, kā arī galapunktā “Jugla”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, izvēloties uz Juglu doties ar autobusu, Grāvleja darbi vērojami pietruvietās “Meža skola”, “Vairoga iela”, “Krustabaznīcas iela”, “Zemitānu laukums”, “Juglas iela” un “Dzērbenes iela”.

Ivars Grāvlejs (1979) ir ieguvis maģistra grādu FAMU Izpildītājmākslas akadēmijas Kino un televīzijas fakultātē Prāgā (Čehija). Grāvlejs ir fotogrāfs, fotogrāfijas pasniedzējs, daudzu izstāžu dalībnieks un kurators. Viņa daiļrades pamatā ir fotogrāfijas un video, kuru sākotnējais mērķis nav bijis kļūt par mākslas darbiem. Pēdējo desmit gadu laikā māksliniekam ir bijušas 39 personālizstādes Rīgā, Prāgā, Budapeštā, Briselē un citur.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Latvijas, Baltijas un Eiropas reģionus. Rīgas fotogrāfijas biennāles 2016 izstādes būs apskatāmas līdz maija vidum, bet centrālā izstāde “RESTART – līdz 12. jūnijam. Biennālē gaidāmas arī lekcijas, tikšanās ar māksliniekiem un dažādi pilsētvides projekti. 17. jūnijā “Māklsas stacijā Dubulti” tiks atklāta Anša Starka (Latvija) izstāde “Portreti RL”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.