×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Īru dejas karaļi atgriežas ar “Bīstamajām spēlēm”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

21. martā hallē “Arēnā Rīga” atgriežas pasaulslavenais īru deju šovs “Lord of the Dance”. Jaunā mūzikas un dejas izrāde “Bīstamās spēles” skatītāju gaida talantīgi dejotāji, trīsdimensiju hologrāfiskas projekcijas un hipnotizējoša horeogrāfija.

“Lord of the Dance” tās pirmsākumos ir īru – amerikāņu horeogrāfa un izcilā dejotāja, kādreizējā projekta “Riverdance” dalībnieka Maikla Fletlija radīta dejas izrāde, slavas laikus piedzīvojusi pagājušā gadsimta 90. gadu vidū. Joprojām, arī ilgās karjeras otrajā pusē, Fletlijs (56) pamatoti tiek uzskatīts par īru deju karali, kurš tautas deju pārvērtis par grandiozu izmēru šovbiznesu. Flatlijs mierīgu sirdi varētu atdusēties uz lauriem, tomēr dejotājs joprojām kāpj uz skatuves un spēj “pieklājīgu un rātnu publiku pārvērst aurojošā neprāšu pūlī” un “visu, kas izrādē bijis pirms viņa uznāciena, uzskatīt par iesildīšanos”, raksta “The Telegraph”.

Fletlija jaunradītā izrāde “Lord of the Dance”, veidota kā pazīstamās deju šova “Riverdance” lielāko grāvēju parāde jaunā veidolā – tautas dejai pievienojas džeza, ielu deja, arī reibinoši baleta elementi.

Protams, arī šoreiz izrādes kodols ir īru folklorā balstīts stāsts par mūžīgo cīņu starp labo un ļauno, universālajā dejas un mūzikas valodā. Izrāde, gadiem ejot, piedzīvojusi dažādas modifikācijas, un laiku pa laikam atgriežas pie skatītājiem arvien jaunos veidolos. Kopš 1996. gada vasaras, kad notika “Lord of the Dance” pasaules pirmizrāde, dejotāju priekšnesumu noskatījušies tūkstošiem skatītāju 70 valstīs, tostarp arī Latvijā – iepriekšējo reizi pērn.

Jaunās šova versijas pirmizrāde notika 2014. gada 1. septembrī Londonas “Palladium” teātrī, un pēc turnejas noslēguma tas tiks rādīts Vestendā. Arī “Lord of the Dance” jaunākās versijas veidotājs, horeogrāfs un direktors ir M. Fletlijs. Izrādē “Bīstamās spēles” piedalās 40 talantīgu īru dejotāju, kas tradicionālo stāstu par labā un ļaunā cīņu izdejos, skanot mūzikai, ko īpaši šim iestudējumam sacerējis komponists Džerards Fahī. Tikmēr dejas pavēlnieku lomās iejutīsies Džeimss Kīgans, Morgans Komērs un Metjū Smits.

“Lord of the Dance” izrādē “Bīstamās spēles” izmantotas novatoriskās “Holo-Gauze™” 3D hologrāfiskās projekcijas, te aci priecē milzu ekrāni un, protams, krāšņi tērpi. 18 mēnešu turnejas laikā izrādes komanda ieplānojusi viesoties 15 valstīs un uzstāties vairāk nekā 200 reižu.

“Esmu sajūsmā par šovā iesaistīto dejotāju neticamajām spējām un talantu,” teic M. Fletlijs.

Varbūt noder

Izrāde: 21. III 19.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās,  www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 30 – 80

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+