×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Īrus satrauc par zādzībām tiesātas piecu bērnu mātes no Latvijas stāsts

"Baltic Ireland""Baltic Ireland"

Īrijas sabiedrībā izcēlušās diskusijas par piecu bērnu māti no Latvijas Gunu Ļevčenkovu, kas uzmanības lokā nonākusi pēc zādzībām veikalos, vēsta portāls “Baltic Ireland”.

Kaut arī daudzi vietējie iedzīvotāji sniedza materiālu palīdzību grūtībās nonākušajai Ļevčenkovas ģimenei, diskusiju forumos un komentāros pie rakstiem Īrijas medijos sieviete dēvēta arī par “sociālo tūristi”, kas Īrijā ieradusies ar vienu nolūku – saņemt sociālos pabalstus.

Komentētāji norāda, ka Ļevčenkovai vajadzēja apzināties, ka, ierodoties Īrijā ar pieciem mazgadīgiem bērniem, viņas izredzes atrast darbu ir niecīgas, līdz ar to uzskatāms, ka sievietes mērķis bija saņemt Īrijas sociālās garantijas.

Kā jau LETA ziņoja, Īrijas tiesa pagājušā nedēļā noteica pārbaudes laiku zādzībās apsūdzētai piecu bērnu mātei no Latvijas.

30 gadus vecā Guna Ļevčenkova apsūdzēta 11 zādzībās, ko sieviete pastrādājusi laika posmā no 2010. līdz 2012.gadam.

Ļevčenkova par pārtikas, apģērba un mājsaimniecības preču zādzību no Dundalkas veikaliem tiesas priekšā pirmo reizi nonāca 2011.gadā.

Sieviete tiesā sacīja, ka zagusi depresijas iespaidā un lai pabarotu un apģērbtu bērnus, jo sievietes vienīgie ienākumi tolaik bijuši aptuveni 50 eiro mēnesī, ko viņa saņem pabalstos no Latvijas.

Ļevčenkova ar piecām mazgadīgām meitām Īrijā dzīvo kopš 2009.gada. Tā kā viņa nekad Īrijā nav strādājusi, viņai nepienācās ne bezdarba, ne bērnu audzināšanas pabalsts. Arī bērnu tēvs ir bezdarbnieks un valsts pabalstus nesaņem.

Dundalkas tiesas tiesnesis iepriekš apsūdzētajai piedāvāja atgriezties Latvijā, taču sieviete labāk vēlas palikt Īrijā, jo Latvijā viņas situācija nav bijusi labāka.

Tiesa vairākkārt atlika Ļevčenkovas lietas izskatīšanu, tiesnesim paužot sašutumu par sievietes bezpalīdzīgo stāvokli un uzdodot atbildīgajiem dienestiem nodrošināt ģimenei sociālo palīdzību.

Pēc visu formalitāšu nokārtošanas Ļevčenkovas ģimene kopš pagājušā gada rudens saņem bezdarbnieku un bērnu audzināšanas pabalstus.

Kā Dundalkas tiesā pagājušajā nedēļā liecināja sievietes advokāts, Ļevčenkova pabeigusi 40 stundu brīvprātīgo darbu, kā arī viņai piedāvāts darbs saskaņā ar Dundalkas publisko nodarbinātības kārtību.

Tiesnesis Viljams Hamils Ļevčenkovai noteica pārbaudes laiku, kas nozīmē, ka viņai nebūs reģistrētas sodāmības.

Pēc sievietes dzīvesstāsta nonākšanas Īrijas presē daudzi vietējie iedzīvotāji un latviešu kopienas pārstāvji snieguši Ļevčenkovas ģimenei palīdzību, dāvinot pārtiku, skolas grāmatas un rotaļlietas bērniem.

“Viņa tagad spēj būt noderīgs sabiedrības loceklis, un tas ir noticis, pateicoties tiesnesim Hamilam, kurš neļāva viņai un viņas ģimenei pazust nebūtībā. Daudz palīdzības sniedza arī viņai nozīmētā probācijas dienesta darbiniece Šīna Nortone,” laikrakstam “The Irish Times” sacīja Ļevčenkovas advokāts Šons O’Reilijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+