Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Jauniešus aicina mācīties ES projekta finansētajās profesionālās izglītības programmās (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Visā Latvijā 38 profesionālās izglītības iestādes aicina jauniešus no 17 līdz 29 gadiem pieteikties mācīties ES projekta “Jauniešu garantijas” finansētajās vienu un pusotru gadu ilgajās profesionālās izglītības programmās.

To gaitā ir iespēja izvēlēties un apgūt kādu no 114 profesijām, turklāt mācību laikā saņemt stipendiju 70 līdz 115 eiro mēnesī. Audzēkņiem nodrošina arī bezmaksas dzīvošanu skolas dienesta viesnīcā un apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni kvalifikācijas prakses laikā. Uz mācībām var pretendēt jaunieši bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas vai ar profesionālo kvalifikāciju, kas iegūta vismaz pirms gada. Jaunieši var būt reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki un saņemt bezdarbnieku pabalstu. Projektā var piedalīties arī jaunieši, kas ir darba meklētāja statusā, tomēr jāievēro, ka vienlaikus nav iespējams saņemt finansiālu atbalstu NVA “Jauniešu garantijas” pasākumos. Projektā var iesaistīties tikai tie, kuri nemācās un nav nodarbināti un nestudē augstākās izglītības iestādēs pilna laika dienas nodaļā. Vairāk www.viaa.gov.lv sadaļā “Jauniešu garantija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un tad strādāt līdz mūža galam par 47EURO mēnesī, dzimtenē!!!

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (2)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+