×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Īsa pamācība mīlēšanā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Ja gribi iemīlēties, notēlo, ka mīli kādu, un tas notiks,” pārliecināti Hetfordšīras universitātes zinātnieki Britānijā.
 Psihologa Ričarda Vaismena vadītā zinātnieku grupa secinājusi, ka izturēšanās pret otru tā, it kā būtu iemīlējies viņā, galu galā novedīs pie patiesas mīlestības, raksta britu avīze “The Daily Mail”.

 

Pētījumā arī apgalvots, ka aprēķina laulības var būt krietni veiksmīgākas un noturīgākas, nekā tikai uz mīlestības pamata būvētās. Britu zinātnieki uzskata, ka šādās laulībās mīlestības jūtas tikai un vienīgi aug, kamēr tradicionālajās – aizvien samazinās.

Lai pārbaudītu šo teoriju praksē, Vaismens simts no attiecībām vai laulībām brīviem cilvēkiem, kuri brīvprātīgi pieteicās piedalīties viņa pētījumā, sarīkoja randiņus, kuros gan sievietei, gan vīrietim vajadzēja izturēties vienam pret otru tā, it kā būtu iemīlējušies. Pēc tam, aptaujājot pārus, tika secināts, ka teju piecdesmit procenti pētījuma dalībnieku viens otru gribētu satikt arī turpmāk. “Tas ir brīnišķīgs atklājums,” uzskata Vaismens. “Gluži tāpat kā cilvēks, kurš sevi piespiež smaidīt, nekavējoties jūtas labāk, arī pāri, kuri sākotnēji tēlo mīlestību, kļūst emocionāli tuvāki un šķiet viens otram aizvien pievilcīgāki. Līdz šim tika uzskatīts, ka tieši jūtas ir tās, kas noved līdz darbībai, proti, laulībām. Tagad varam apgalvot, ka tas var attīstīties arī pretējā virzienā – darbība var novest pie jūtām. Tieši rīcība ir ātrākais, vienkāršākais un iedarbīgākais veids, lai nekavējoties mainītu savas domas un jūtas.”

Līdzīgā pētījumā Hārvarda universitātes profesors Roberts Epšteins izkalkulējis, ka mīlestības jūtas cilvēkiem, kuri gredzenus mijuši tikai emociju iespaidā, samazinās jau pēc pusotra gada, bet pēc pieciem gadiem mīlestības jūtas jau teju pilnīgi pazudušas. Tikmēr aprēķina laulībās, kā apgalvo Epšteins, cilvēku jūtām galvenokārt ir tendence kļūt aizvien spēcīgākām, emocionālajai saitei starp pāri kļūstot divtik ciešai nekā tradicionālajās laulībās. “Tas nozīmē, ka šādi cilvēki nudien nodzīvos kopā visu mūžu,” sarunā ar “The Daily Mail” pauž Epšteins.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+