×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Īsa pamācība tautiskos brunčos. Saruna ar skandalozo modes mākslinieku Dāvidu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daugavpils teātrī top viena no pēdējā laika krāšņākajām muzikālajām izrādēm – Rūdolfa Blaumaņa „Īsa pamācība mīlēšanā”. Izrādes sastāvdaļu kokteilis ir spilgts – Raimonda Paula mūzika, Arnolda Liniņa dramatizējums un Oļega Šapošņikova režija, „Laimas Muzykanti” un Daugavpils Vienības pamatskolas bērnu vokālais ansamblis. Izrāde pēc ilgāka klusuma brīža uz skatuves likusi atgriezties arī modes māksliniekam Dāvidam jeb Romanam Andrejevam. Viņš atzīst – kostīmu radīšanu iedvesmojuši Vidzemes novada tautastērpi.

Modes pasaules pazinēji Dāvida rokrakstu iepazinuši kādā no viņa ekscentriskajām iepriekšējo gadu modes skatēm – pēdējā no tām aci priecēja pērn. Tomēr jāteic, ka arī teātra pasaule modes māksliniekam nav sveša – kā kostīmu mākslinieks Dāvids teātrī debitēja 2003. gadā, veidojot kostīmus Dž. Dž. Džilindžera un O. Šapošņikova veidotajai izrādei „Ķersim ķertos” Dailes teātrī. Savukārt Liepājas teātrī tapuši viņa veidoti tērpi O. Šapošņikova iestudētajai izrādei „Centrālparks West”.

„Daugavpils teātris varbūt nav tik liels štata ziņā, šuvēju šeit ir mazāk, bet cilvēki ir gana profesionāli un komforta līmenis, strādājot Daugavpilī, ir ļoti labs,” vērtē Dāvids. „Šeit ir brīnišķīga aura. Visi ir ārkārtīgi sirsnīgi un centīgi. Latvijā Daugavpils teātris ir nepelnīti nolikts maliņā. Tikko noskatījos šeit uzvesto „Kazanovu” – tik neparasta un kvalitatīva izrāde, ka dažs Rīgas teātris varētu pamācīties no daugavpiliešiem. Līmenis ir ļoti augsts, un es brīnišķīgi sastrādājos ar izcilo scenogrāfu Kristapu Skulti. Man nepatīk, ka šo vietu uzskata par provinci. Ziniet, Rīga ir kā ūdensgalva, kas domā, ka ārpus tās viss ir slikts.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. jautājums LA redakcijai Atbildēt

    kāpēc tautai izvirtusi ērtība – cilvēks bez jebkādām morālām vērtībām ir jāpiesaka kā normāls? šis cilvēks nav normāls! miesiskas baudas viņš meklē gan ar vīrieti, gan ar sievieti. kāpēc izvirtulim ir jādod vārds?

  2. Būs, būs kritizētāji, bet nevajag ņemt galvā. Etnogrāfiskajam tērpam no tā nekas nezudīs. Tapat kā neviena tautas dziesma nav pazudusi tāpēc, ka kāds aranžējis radoši drosmīgi. Konservi ir labi, tos vajag, bet rerāli dzīvē vajag ko svaigu un pieejamu. Un izrādē tāpat. Novēlu veiksmi!

Draugiem Facebook Twitter Google+