Ekonomika
Bizness

“Situācija ir absurda.” Īsāk sakot, kādu brīdi sūdi Rīgas ielās būs3


Kā vienīgo Rīgas atkritumu konflikta risinājumu iesaistītās puses šobrīd saskata pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.
Kā vienīgo Rīgas atkritumu konflikta risinājumu iesaistītās puses šobrīd saskata pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kaut arī visi gaida, ko tad Konkurences padome paziņos Rīgas domes un “Getliņi EKO” pārkāpuma lietā par atkritumu izvešanu, jau tagad skaidrs, ka tā nepieļaus monopola izveidi uz 20 gadiem.

Apturēt “Getliņi EKO” noslēgto 686,3 miljonu eiro vērto līgumu ar SIA “CREB Rīga”, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”, izveidojot kopsabiedrību “Tīrīga”, ir salīdzinoši viegli pieņemams politisks lēmums.

Taču šoreiz tā atbildīgums sniedzas tālāk par atkritumu apsaimniekotāju konkurences nodrošināšanu Rīgā. 15. septembrī beidzas līgums ar esošajiem atkritumu izvedējiem. Kurš izvedīs atkritumus 16. septembrī?

Rīgas domei, kura ne tikai apzināti izveidojusi monopolu, bet līdz pat šim brīdim nav spējusi pieņemt saistošos noteikumus attiecībā uz regulējumu atkritumu izvešanā, nedz arī pieņemt atkritumu apsaimniekošanas tarifu, šonedēļ ir jāspēj rast risinājumu.

“Situācija ir absurda,” pēc sarunām ar Rīgas mēru Oļegu Burovu (“GKR”) “LB” atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“AP”).

“Šie noteikumi bija jāpieņem jau 2017. gadā. Rīgas dome patlaban ilgstoši neievēro likumu. Absurda ir situācija, ka “Tīrīga” slēdz līgumus ar iedzīvotājiem, kas balstās uz jaunajiem noteikumiem, kas nav pieņemti,” vērtēja ministrs.

Kā vienīgo iespējamo iesaistītās puses šobrīd saskata pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu (ko Rīgas dome solās apstrīdēt tiesā).

Rīgā atkritumu izvešanai ir nepieciešamas vairāk nekā 80 automašīnas un vismaz 35 000 konteineru. Tik daudz nav neviena pašreiz strādājošā uzņēmuma rīcībā, atsevišķi ņemot.

Tas nozīmē, ka atkritumu apsaimniekošanu Rīgā spēj nodrošināt tikai vairāki uzņēmumi. Bet jāšaubās, vai to varēs turpināt tieši tie paši, jo, piemēram, “Pilsētvides serviss” no Rīgas izspiests un darbs uzteikts pusei darbinieku.

Tehniski nodrošināt atkritumu izvešanu pilsētā var abi šī monopoluzņēmuma dalībnieki – “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide” – un tad jau tā pati “Tīrīga” būs, tikai neapvienota.

Tomēr arī viņiem nav skaidrs, vai, 16. septembrī izvedot atkritumus, uzņēmumi un iedzīvotāji samaksās par to, ja līgums vēl nebūs pār­slēgts. Arī pašai “Tīrīgai” pat divu mēnešu laikā nav izdevies pār­slēgt visus 35 tūkstošus līgumu.

Saistītie raksti
Turklāt jārēķinās ar juridiskās iepazīšanās ar Konkurences padomes lēmumu procedūras ilgumu un pašu lēmumiem nepieciešamo laiku. Īsāk sakot, kādu brīdi sūdi Rīgas ielās būs!

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
20 reizes nedēļā dažādu darbu laikā tiek pārrautas elektrolīnijas
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
6 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ielu tīrāmo mašīnu ražotājs “Bucher Municipal” piedzīvo strauju izaugsmi
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Rīgas lidostā aiz taksometru “zelta joslas” – viss pa vecam vai situācija uzlabojusies? 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
5 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
7 stundas