×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Īsfilma „Trauslā sirds” starptautisko pirmizrādi piedzīvos prestižajā Monreālas kinofestivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latviešu režisores Astras Zoldneres īsfilma „Trauslā sirds” (starptautiskais nosaukums „All My Dead”) ir iekļauta prestižajā Monreālas kinofestivāla programmā. Filma starptautiskajā Kanādas festivālā tiks demonstrēta š.g. augusta beigās, skatē „Fokuss uz pasaules kino”. Latviešu īsfilmai tas ir īpašs notikums, jo Monreālas kinofestivāls ir vienīgais oficiāli akreditētais “A” klases kinofestivāls visā Ziemeļamerikā.

Filma „Trauslā sirds” ir absurds stāsts par neiespējamu mīlestību, kas notiek Ziemassvētku laikā, kad tomēr ne visi ir laimīgi un mīlēti. Divi svešinieki sastopas savdabīgā vidē – morgā.
Filma ir melnā komēdija, kura izklaidējošā veidā ironizē par Ziemassvētku brīnuma iespējamību. Filmā tiek uzsvērti svētkiem raksturīgie kontrasti – netradicionālajā mīlas stāstā varoņi izdzīvo gan laimes spozmi, gan vientulību un nāvi. Vai tas ir stāsts ar laimīgām beigām, skatītāji uzzina tikai pašā filmas noslēgumā.

Latvijā „Trauslā sirds” savu pirmizrādi piedzīvoja 22. janvārī un šobrīd, „Kino Bize” organizētās īsfilmu tūres ietvaros, tiek demonstrēta vairākās Latvijas pilsētās.

Savukārt režisores dokumentālā īsfilma „Jūras nauda” guvusi uzvaru divos starptautiskos kino festivālos – Maķedonijas festivālā „Watchout” un Šlēzvigas-Holšteinas filmu festivālā Vācijā.

Filmas „Trauslā sirds” scenārija autori ir Harald Harzheim un Marta Bite, operatore Astrīda Konstante, māksliniece Kate Krolle un komponists Andris Indāns. Galvenajās lomās redzami pazīstamie latviešu aktieri – Daiga Kažociņa un Ivars Krasts. Filma, veidota filmu studijā „Ego Media”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+