×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. janvāris, 2018
Drukāt

Ministre satraukta: kā dzīvē strādās nodokļu reforma? (9)

REUTERS/LETAREUTERS/LETA

Esam gatavi labot nodokļu reformas defektus, bet būtiskas izmaiņas nodokļos turpmāk nav sagaidāmas, aģentūrai LETA sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre atzina, ka šodien spēkā stājušos nodokļu reformu viņa sagaida ar satraukumu. “Viena lieta ir pieņemt lēmumus par izmaiņām nodokļos, bet pavisam kas cits ir to ieviest praktiski,” atzina Reizniece-Ozola.

Pēc ministres teiktā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir gatavs nodokļu reformai, jo iestāde bija iesaistīta nodokļu reformas tapšanā, lai pārbaudītu, kuri priekšlikumi ir praktiski ieviešami un kuri nav. Izmaiņas nodokļos tikušas skaidrotas gan pagājušajā gadā, gan arī informatīvais darbs tiks turpināts šogad. Tāpat nodokļu reformas sākotnējā posmā tiks noteikts pārejas periods, kad VID ievēros principu “konsultē vispirms”.

“Tas nepieciešams, lai dotu iespēju uzņēmumiem laboties, lai tie izpildītu jaunos nosacījumus. Ja būs kādas kļūdas, tad VID norādīs uzņēmumam un ļaus sakārtot lietas,” stāstīja finanšu ministre.

Tāpat pēc noteikta laika tiks vērtēts, kā noritēja nodokļu izmaiņu ieviešana. “Skaidrs, ka tik lielas reformas var radīt kļūmes vai aizķeršanos, jo visu prognozēt nav iespējams, neskatoties uz to, cik daudz ekspertu tika iesaistīti nodokļu reformas tapšanā. Ja būs kādi defekti, tie tiks laboti, bet jauni priekšlikumi netiks piedāvāti. Uzņēmēji jau sen kā šķērsli uzņēmējdarbībai min mainīgo nodokļu politiku, kas rada nestabilitāti. Tā kā stabilitāte ir svarīgāka par nodokļu apmēru, tad valdība arī ir devusi solījumu un nodrošinās nodokļu reformu trim gadiem. Ja gadījumā kādas izmaiņas būs, tad tām jānāk tikai par labu sabiedrībai un uzņēmējiem,” piebilda Reizniece-Ozola.

Šodien stājas spēkā Saeimas pieņemtie nodokļu reformas likumi, paredzot virkni būtisku izmaiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. hroms-vanādijs>kroms Atbildēt

  Šahā tāda termina nav!

 2. Vajadzēja ieviest dzīvē pārbaudītus nodokļus,kā Briselē.Nevajadzētu satraukties! Latvijai nav jābūt ES nodokļu poligonam!

 3. Kāpēc par progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu Latvijā klusē Eiropas parlamenta deputāte Sandra Kalniete?
  “Modris Skujiņš: Vai jūs atbalstāt progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu?
  Nē,es neatbalstu progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu,tāpēc,ka globālās ekonomikas un finanšu sistēmas apstākļos tas padarītu Latviju vēl nabadzīgāku,tieši to iedzīvotāju daļu,kas jau tagad dzīvo trūkumā.Jo tas,kas notiktu,-tie,kas pelnītu lielākus ienākumus,viņi savu uzņēmumu no valsts aizvestu projām tur,kur nodokļu politika pret uzņēmējiem ir labāka.” Skat.”Sandras Kalnietes atbildes uz portāla “Delfi” lasītāju jautājumiem”,Delfi.lv,18.maijs 2007.

 4. Ko par progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu Latvijā saka Valdis Dombrovskis???!
  “Finanšu ministrs Valdis Dombrovskis:-Partijas “Jaunais laiks programmā nav paredzēts ieviest progresīvo ienākuma nodokļa likmi.Patlaban Latvijā ir labēji orientēta valdība,bet šādas likmes ieviešanu parasti atbalsta kreisi orientētas valdības.Progresīvā ienākuma nodokļa likme nestimulē cilvēku vairot un uzrādīt savus ienākumus”.Skat.”Progresīvo ienākuma nodokli neatbalsta”,Lauku Avīze,2003.gada 9.janvāris.

 5. Strādā tas likums, kas ir normas konstatācija….Viss pārējais ir tikai varmācība…..(Nevar būt, ka ministre ko tādu nav dzirdējusi!)

 6. Labāka dzīve būs klerkiem, kuriem nav jādomā kā nopelnīt naudu. Es, pa visiem saviem darba gadiem, pirmo reizi piedzīvoju tādu haosu nodokļos, tik šausmīgu “ādas plēšanu” pašnodarbinātajiem (veicina noiet pagrīdē). Tādu vid nevarību, ka viss smagums jāpārliek uz grāmatvežu pleciem. Apdrošinātāju lobēšanu-piespiedu kārtā apdrošināties pakalpojuma sniedzējiem grāmatvežiem. Viss viens liels suņa murgs. Ja madāmai pašai būtu šie sapņi jārealizē dzīvē, tad sapņi būtu daudz piezemētāki.

 7. Nav par ko satraukties jo visi varā esošie(izņemot Saskaņu)jauno nodokļu sistēmu vērtē atzinīgi.Tas nozīmē ka visu cilvēku materiālais stāvoklis uzlabosies.Katrs strādājošais saņems lielāku algu…rindas pie ārstiem un pakalpojumu saņemšanas mazināsies.Dzīve augšup uzņem labus apgriezienus.Prieks par mūsu valdību,kura nerimtīgi domā par sabiedrību un katru gadu cenšas uzlabot mums dzīvi.

 8. Neapliekamajam minimumam jābūt vismaz 1000 eiro uz vienu cilvēku! ja deputātiem ir Eiropas algas Latvijā tad iedzīvotājiem pienākas Eiropas tiesības; izdzīvot!

Draugiem Facebook Twitter Google+