Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. februāris, 2016
Drukāt

Islāma centra jaunajām telpām apturēta būvatļauja (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Rīgas būvvalde ir atcēlusi būvatļauju ēkai Avotu ielā 19, uz kuru plāno pārvākties Islāma kultūras centrs (IKC), jo IKC nav iesniedzis pārbūvei nepieciešamos dokumentus.

Kā aģentūrai LETA stāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka, jaunajā centra ēkā otrajā stāvā paredzēta zāle 125,5 kvadrātmetru platībā. Latvijas būvnormatīvi nosaka, ka zālēs, kuras projektē konferencēm, semināriem un līdzīgiem pasākumiem, katram dalībniekam jāparedz vismaz 1,2 kvadrātmetru platība, tāpēc būvvalde secinājusi, ka zālē vien vienlaikus varēs atrasties 102 apmeklētāji.

Līdz ar to ēka kvalificējama kā trešās grupas būve, uz kuru attiecināmas augstākas būvnormatīvos noteiktās prasības, piemēram, ēkai ir nepieciešama pilna būvprojekta ekspertīze, skaidroja Žūka. Šī iemesla dēļ būvvalde 2015.gada februārī centra pārstāvjiem nosūtīja vēstuli, kurā norādīja, ka būvvaldē papildu izvērtēšanai nepieciešams iesniegt attiecīgus dokumentus.

Būvatļaujas derīguma termiņš beidzās 2015.gada 30.jūnijā, bet minētā dokumentācija būvvaldē netika iesniegta, tāpēc pērn 12.augustā būvvalde nolēma atcelt būvatļauju, skaidroja Žūka.

Kā ziņots, Latvijas IKC cenšas pārdod savu īpašumu Brīvības ielā par 120 000 eiro un domā pārvākties uz jaunām telpām Rīgā, Avotu ielā. Centrs gatavojas pārvākties uz jaunu divstāvu ēku Avotu ielā 19, tomēr ieceres bremzē savstarpējas nesaskaņas ar Rīgas pilsētas būvvaldi, kura apturējusi būvatļauju, un pagaidām jauno centra ēku nav iespējams nodot ekspluatācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lai iet uz vietējām baznīcām, nolikvidēt parazītiskos musulmaņus

  2. pareiziem cilvēkiem samaksāt vajag un šķēršļu nebūs, vai arī pareizos cilvēkus aizsutīt pie tēviem pa musulmaņu modei

  3. Nekādas Mošejas Latviešu zemē! Lai viņi būvē visā pasaulē, bet nevis Latvijā! Kamēr nav par vēlu, vajag Momentāli starptautiski paziņot, ka Trijās Baltijas Republikās nav vēlami, nav gaidāmi Musulmaņu, arābu izcelsmes tautas! Mēs esam Ziemeļ eiropa! Un gribam viņā palikt! Bet nevis visā, visur, ar visu jāsamierinās! Nekādus nēģerus! Pilnīgi nevienu slinko radību! Absolūti un Pilnīgi nevienu! Un tas ir jāpaziņo visai Eiropas/Briseles lēmēj varzai! Lai visi galvenie lēmēji Liek aiz auss, ka mēs Paši Lemsim, vai ielaist savā zemē, vai nē Svešas Mums tautas un kultūras! Katram sava vieta uz zemes! Lai viņi kuļās par saviem Dienvidiem, tuksnešiem! Un tālāk par grieķiju, turciju kāju nesper! Latviešu tauta! Mums ir jāizsaka savs viedoklis! Miermīlīgā ceļā protams! Bet tā lai to redz un sadzird Mūs, svarīgās vietās eiropā! Mēs Negribam uzņemt, ielaist savā vienīgajā dzimtajā zemē, Pilnīgi Mums svešas dienvidu tautas! Visi tie melnie ir šausmīgi slinki!

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+