×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Islāma kultūras centrs: šī ir diena, kad Saeimas deputāti bija piemērs pārējai Latvijai (20)

Foto - F64Foto - F64

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas izbraukuma sēde. Tikšanās ar Latvijas Islāma Kultūras centra pārstāvjiem.

Šī ir diena, kad Saeimas deputāti bija piemērs pārējai Latvijai, pēc Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas izbraukuma sēdes trešdien uz Islāma kultūras centru Rīgā, kur iekārtota mošeja, sacīja šī centra preses sekretārs Roberts Klimovičs.

“Manuprāt, šī bija tā diena, kad Saeimas deputāti bija piemērs pārējai Latvijai, kā ir jāiepazīstas ar kaut ko tādu, ko mēs nezinām, nevis lasot avīzes un skatoties ziņas, bet, lai atnāk pie mums ciemos un, ceram, ka jūs [žurnālisti] aiznesīsiet tālāk ziņu cilvēkiem, ka mēs jūs gaidām, visus, kam interesē islāms, visus, kuri baidās no islāma,” viņš komentēja pēc sēdes.

Deputāti sēdes laikā sēdēja paklāju izklātajā mošejā uz grīdas, viņus sagaidot centra pārstāvji sacīja, ka tā būs iespēja pabūt islāmticīgo ikdienā un nolaisties no Saeimas augstumiem.

Saeimas komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (NA) atzina, ka sadzīvošana ar islāma kultūru ir aktuāla visā pasaulē un patvēruma meklētāji, ko Latvija plāno uzņemt, šo jautājumu tagad aktualizējuši vēl vairāk.

“Mums ir jāskatās visas organizācijas, kuras var būt tilts ar citas ticības, ar citas kultūras cilvēkiem un Latviju. Daudz jau to organizāciju nav, šeit ir viena no tām, domāju, ka nevajag pārspīlēt, viņi pārāk lielu daudzumu uzņemt nevar, bet dažiem cilvēkiem noteikti un tas jau arī ir daudz,” sacīja Saeimas deputāts.

Pēc stundu garās sarunas ar centra pārstāvjiem viņš atzina, ka dažas lietas viņam vēl ir jāpārdomā. “Tā kā šeit ienākot mēs respektējam šīs mājas noteikumus, novelkot kurpes, tā jebkuram iebraucējam no citas kultūras ir jārespektē Latvijas kultūrvide,” viņš piebilda.

Klimovičs nesen intervijā presē paziņoja, ka latviešiem ir jāsaprot, ka šeit pēc 50 gadiem būs islāma valsts. Viņš trešdien skaidroja, ka tas izriet no matemātiskiem aprēķiņiem.

Viņš pieļauj, ka centru varētu apmeklēt vairāki desmiti no kopumā 700 patvēruma meklētājiem, ko šobrīd plāno uzņemt Latvija.

“Pasaules statistika ir bēdīga, jo no pieciem līdz 10% islāmticīgo ir tie, kas praktizē islāma reliģiju. Ja no šiem 700 vismaz puse būs islāmticīgie un no tiem atnāks vismaz 10%, tad tie būs 30 vai 40 cilvēki. Mēs teicām, ka gribam, lai viņi visi atnāk, bet neesam galīgi pārliecināti, ka tā būs,” viņš komentēja.

Janīna Kursīte (“Vienotība”) uzskata, ka centrs noteikti būs vajadzīgs bēgļiem, kas iebrauks Latvijā un būs islāmticīgie. Valdis Skujiņš (ZZS) aģentūrai BNS pēc sēdes teica, ka tā bijusi iespēja redzēt centra darbību pašiem, uzzināt, ko cilvēki runā un domā un “jebkura tādā tikšanās vairāk vai mazāk bagātina”. Deputāts Hosams Abu Meri (“Vienotība”) sacīja, ka vēlētos, lai centrs parāda īsto islāmu – bez radikalizācijas.

Klimovičs atzina, ka islāmticīgie ilgi Latvijā nav jutuši nekādu attieksmi, bet pēdējos mēnešus “mēs jūtam bailes, naidu, mēs jūtam nesaprašanu, noliegumu, ņirgāšanos, bet labākais ir ārkārtīgi liela interese”.

Islāma kultūras centra pārstāvji informēja, ka tuvākajā laikā ir iecerēta pārcelšanās uz lielākām telpām Avotu ielā, ko pagaidām kavē tas, kas telpas nav nodotas ekspluatācijā. Esošajā mošejā Brīvības ielā ikdienā pulcējas desmitiem ticīgo, bet kopumā Latvijā esot ap 10 000 islāmticīgo.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Apkaunojoši! Pirmie soļi latviešu integrācijai musulmaņu vidē.

 2. Vai “sabiedribas saliedetajiem” vel nav pargajusi velesanas kaut ko ar kadu saliedet ? Vispirms centas latviesu tautu “saliedet ar kremla cekistu salasnam.Tagad ar musulmanu ordam ,kuru starpa,jau PASREIZ, vismaz 10 % no vinu kopeja skaita ir “islama valsts” galvu griezejejs,un vismaz 10 % organizetas kriminalitates parstavji

 3. Pašnāvības piemērs ir lipīga lieta, bet tos rādītājus sauc savādāk.

 4. Ienāca vācieši,valdība (ne jau tauta) klanījās vācu iekarotājiem,ienāca krievi-skrēja ar puķēm sagaidīt,tagad musulmaņiem -gatavi tupēt uz paklāja. Nodevēji!

 5. Kursīte kopā ar vīriešiem…Islama tas aizliegts,priekš sievietēm tur ir harēms(telpa sievietēm)

 6. Ak kungs kāds stulbums! Aizbāziet reiz muti tam Klimovičam!

 7. Šo .. vietā nāks ĪSTIE . Ko mums grib nest un izglītot Islams. BEĻĢIJĀ,ZIEDRIJĀ ,LIELBRITĀNIJĀ,FRANCIJĀ,NĪDERLANDĒ vai IZRĒLĀpraktizētās vērtības ,tās tiešam trūkst LATVIJAI. NOST ar nodevējiem VIENOTĪBU un ABU MERI ,LINDU Abu MERI -MūRNIECI .

 8. tā ar muļķu palīdzību(Troja-trojan-infekcija) tiek ievazāta un audzētas indīgas un dzīvībai bīstamas NEzāles. Tā vietā lai konstruktīvi strādātu pie obligātām normām kuras paredz šo Akmenlaikmeta cilvēku izglītošanu un sagatavošanu cilvēka cienīgai dzīvei , konvertēšanu kristietībā. Ja ne lūdzu migrantu nometne ,likumi atbilstoši projecēti uz šo indes sugu kā IZRĒLĀ -sieviešu brīvību aizsardzību ,naida kurināšana ģimenē-izolācija ,bērnu izņemšana , ilgstoši cietumsodi -30-50 gadi ,nometinājuma vietas. Nezāles nedrīgs kultivēt tā nomāc Kultūraugus..

 9. Un vēl. “Šī ir diena, kad Saeimas deputāti rāda piemēru sabiedrībai…” Šīs frāze vien izsaka visu – nevis ienācēji piemērosies, bet tie, kuri te dzīvo. Islāma kultūras biedrība ar savām aktivitātēm atbiedēs tos ļaudis, kuri ir par bēgļu uzņemšanu.

 10. Esmu to iedzīvotāju vidū, kas uzskata, ka bēgļi ir jāuzņem. Bet deputātu izklāšanās šīs biedrības priekšā rada šķebīgu sajūtu. Klimovičs, kurš pēdējā laikā nācis klajā ar paziņojumiem, kuri rada tikai nepatiku pret musulmaņiem, jau nu nav tā kompetentā persona, ar kuru konsultēties par to, kā sadzīvot ar musulmaņiem.

  • … @ Maija:

   … Musulmaniem jasadzivo ar latviesiem, un ne otradi, ta nosaka L. R. Satversme un konvenciju dotas tiesibas autohtonai latviesu tautai un tas nacionalai valstij … kas ari ir jaievero Saeimas deputatiem, kad vini darbojas ka Latvijas Republikas oficialie parstavji !!!!

   … Vairs nevaram atlauties sadus diplomatiski .. deputatus parstavet ne valsti, ne tautu, ne velreiz ievelet, pec so deputatu, savas eiropiskas un senas kulturas panakto pazemojumu, diplomatijas un valsts parstavju protokola visatlautigo uzmesanu, sava valsti, sava zeme, sava sabiedriba, savas nacionalas valsts atbildigaja darba un ta neizpratne, ka ari pascienas iztrukuma pierade … !!!

   … Siem, visiem un visur pielidejiem, deputatiem, ir janoliek savs mandats … !!!!!

   … Mums jaatceras, ka Baltija, 8 un 9 g.s., ieradas arabu kalifata spiegi/tirgoni, kuri atri izprotot musu sencu ticibu Dievam, un redzot vinu tikumigo dzivesveidu, diplomatiski un garigi paradija tiem cienu un tirgojas ka ar lidzigi Dievticigiem … musu zeme pec musu tradicijam un dzivesveida vajadzibam … !!!!!!!!!!!

   … Tiesam, jabrinas, ar kadam izdaribam, un ka, musu deputatini, un parejie vel svesu ideologiju un kultu zombetie politikani, valot dazas atbildigajas ministrijas, saks operet, kad paradisies ienaceju migrantu pulka: neapmierinatie, vai ISIS, vai ekstremisti … vai tie kuri negribes integreties, vai paradit cienu latviesu vai latviskai kulkturai un sabiedribai !!!????

 11. sirmo Platperu,kas nolikts uz tepiķa nāk raudiens. Līdz šim domāju,ka viņš ir Latvijas patriots. Ļoti,ļoti skumji.

 12. Muļķigi muslims Klimovičs gvelž par Latvijas postu,kas to gaida pēc 50 gadiem ! Tas neveicina iecietību .
  Otrs- pareizi,ka deputāti te ieradās un izrādīja sapratni,pretimnākšanu.Vajag saprast,draugi,ka minētais kultūras centrs veic ārkārtīgi nozīmīgu Latvijas sabiedrība darbu un tie,nedod Dievs,var būt pirmie,kam radikālie fanātiķi var uzbrukt, ienākot kā ordas drīz mūsu zemē.

 13. Skumji,ka attēlā redzamā dāma netika brīdināta par eiropeiskas sēdvietas neesamību.Gadu nasta glītās kājas padarījušas mazāk pievilcīgas.Ja muslimu sievietes šādos tērpos sēdētu uz paklājiem,viņi.. Atliek vien,meitiešus ieģērbt “burkās” vai citās piesedzošās drānās,lai nebūtu jādzied :”skaista ir jaunība,tā nenāks vairs..”

 14. Kāpēc deputātiem jānolaižas tik zemu un jāākstas līdzi svešai ticībai? Tā taču ir ņirgāšanās!

 15. ..!!!Jau sākas vervēšana!

 16. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Latvijas Jūdasi! Ir takšu bauslis: Tev nebūs citus Dievus turēt priekš manis!

 17. …kaa man shitas viss riebjas!vai tie deputaati vispaar ir normaali?

 18. Kursīte .. pat neidomājas, ka šādi brucīši, kas tik tikko uzspīlēti .. un vīles ir uz sairšanas robežas,nepiedien lietišķajam stilam. Prasti un banāli.

 19. jāsāk ar savas tautas kultūras apgūšanu!

Draugiem Facebook Twitter Google+