×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. decembris, 2015
Drukāt

“Islāma valsts” atļāvusi gūstekņiem izoperēt orgānus (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” atļāvis izoperēt orgānus dzīviem gūstekņiem, lai glābtu musulmaņu dzīvību, pat ja tā rezultātā gūstekņi mirst, piektdien vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Aģentūras rīcībā nonākusi “Islāma valsts” 31.janvārī izdota fatva – šariatā balstīts reliģiski tiesisks lēmums.

“Atkritēju orgāni un pati dzīvība nav cieņas vērti, un tos var atņemt bez nožēlas,” teikts “Islāma valsts” Izpētes un fatvu komitejas lēmumā.

“Orgāni, kuru izoperēšana izbeidz gūstekņa dzīvību. Šāda veida izoperēšana nav aizliegta,” teikts džihādistu fatvā, kas numurēta ar skaitli 68.

Dokumentā jēdziens “atkritējs” nav definēts. Ir zināms, ka “Islāma valsts” nogalinājusi un apcietinājusi kristiešus un citus nemusulmaņus, kā arī šiītus un sunnītus, kas neatzīst džihādistu ekstrēmos uzskatus.

“Reuters” nav varējusi iegūt neatkarīgu apstiprinājumu dokumenta autentiskumam. Aģentūrai ir vienīgi zināms, ka tas bijis materiālu vidū, kurus Sīrijas austrumos maijā reida laikā ieguvuši ASV specdienesti.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums arī sācis nostiprināties un izplesties Lībijā.

“Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par pagājušajā mēnesī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 130 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Salīdzinot ar Islama nacistiem, Hitlers sāk izskatīties ne gluži tik slikts.

Draugiem Facebook Twitter Google+