Pasaulē

“Islāma valsts” draud ASV ar jaunu 11.septembri 2

Foto-LETA/AFP

Teroristu grupējums “Islāma valsts” piedraudējis ASV ar jauniem 11.septembra teroraktiem, paziņojusi organizācija SITE, kas uzmana islāma ekstrēmistu aktivitātes tīmeklī.

Internetā izliktas bildes, kurās redzams degošs Baltais nams un paraksts “Mēs sadedzināsim Ameriku”. “Mēs atkārtosim 11.septembri un nosūtīsim mašīnas ar spridzekļiem un pašnāvniekiem,” vēsta paraksts zem vienas bildes.

Tāpat tviterī popularitāti gūst mirkļbirka #WewillBurnUSAgain (Mēs atkal dedzināsim Ameriku).

Savukārt izdevums “New York Post” ziņo, ka “Islāma valsts” izvērsusi interneta kampaņu “personāla atlasei”. Teroristiskā organizācija izjūt asu “aizmugures darbinieku” trūkumu, kuri varētu veikt darbu bez ieročiem rokās un ārpus frontes līnijām.

Tā, piemēram, džihādisti meklē “preses dienesta” darbiniekus, ārstus, skolotājus, fitnesa instruktorus, pavārus un mehāniķus. Tāpat “Islāma valsts” meklē cilvēkus darbam “bumbu ražošanas departamentā”. Tiek meklēti arī policisti, kuri “patrulēs ielās un pārbaudīs musulmaņu ģērbšanās noteikumu ievērošanu”.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

LA.lv