×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

“Islāma valsts”, iespējams, plānojusi terora aktus Diseldorfā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasažieru skaita ziņā Diseldorfas starptautiskā lidosta ir trešā noslogotākā lidosta Vācijā.

Teroristiskā organizācija “Islāma valsts” (ISIS/ “Daesh) esot uz Vāciju nosūtījusi vairākus vīriešus terora aktu īstenošanai. Pēc Vācijas žurnāla “Der Spiegel” informācijas, kā uzbrukumu mērķis bijusi iecerēta Diseldorfas vecpilsēta.

Pēc Vācijas žurnāla informācijas, diviem teroristiem būtu vajadzējis sevi uzspridzināt Heinriha Heines alejā, bet pēc tam pārējiem teroristiem nogalināt vēl cilvēkus.

Teroristisko uzbrukumu būtu vajadzējis realizēt četriem vīriešiem no Sīrijas. Divi no viņiem jau 2014. gadā bija ceļojuši ar ISIS vadības apstiprinājumu no Sīrijas uz Turciju, bet pērn viņi caur Balkānu migrācijas ceļu ieradušies Vācijā.

Nokļuvuši Vācijā, viņi pārliecinājuši vēl vienu sīrieti piedalīties iecerētajos terora aktos. Ir kļuvis zināms, ka ceturtais sīrietis no teroristu šūniņas jau kopš 2014. gada uzturas Vācijā un agrāk kā sprāgstvielu eksperts bijis iesaistījies Sīrijas teroristu organizācijā “Jabhat al-Nusra”.

Šodien, pēc “Spiegel” rīcībā esošās informācijas trīs no šiem vīriešiem ir arestēti, balstoties uz Vācijas federālā ģenerālprokurora Pētera Franka izdoto rīkojumu. Viņi uzturējušies Zieļreinas – Vestfālenes, Bādenes – Virtemebergas un kādā Austrumvācijas federālajā zemē.

Ceturtais “šūniņas” biedrs pašlaik atrodas apcietinājumā Francijā. Pēc janvāra terora aktiem Briselē viņš devies uz Franciju, kur padevies un varas iestādēm atklājis grupas plānus.

Francijas varas iestādes pēc tam informējušas kolēģus Vācijā, kuri uzņēmuši kontaktus ar vīrieti un viņa liecības uzskata par ticamām, tādēļ tagad tās saņēmušas ciet arī pārējos grupas dalībniekus.

Drošības iestādēm Vācijā nebija nojausmas, ka tā saucamais plānotais uzbrukums varētu notikt. Četru sīriešu teroristu šūniņai neesot nekādas saistības ar Francijā gaidāmo Eiropas čempionātu futbolā.

Čempionāta dēļ Eiropas drošības iestādēs valda lielas bažas par terorisma riskiem. Vīriešu aizturēšana to nebūt neapstiprina. “Der Spiegel” norāda, ka drīzāk notikušais liecina, ka ISIS bijuši konkrēti terorisma plāni Vācijā.

Tomēr jāņem vērā, ka izmeklētāju pieņēmumi galvenokārt balstās uz Francijā padevušos grupas biedra liecībām.

Vācijas federālā prokuratūra apsūdz četrus vīriešus par vienošanos ar nodomu veikt noziegumu. Trīs no viņiem tiek apsūdzēti dalībā ārzemju teroristiskā grupējumā. Par ceturto vīrieti tiek veikta izmeklēšana par iespējamu teroristiskas organizācijas atbalstīšanu.

Ir tapis zināms, ka ISIS pēc terora aktiem Parīzē un Briselē, mērķē arī uz Vāciju. Vācijas federālais iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs uzsvēris, ka 4500 līdz 5000 radikalizēti eiropieši ir devušies uz Sīriju un Irāku, lai iesaistītos karadarbībā ISIS pusē. Ministrs uzsvēris, ka ISIS rindās esot vien ap 810 cilvēku no Vācijas.

“Kad šie cilvēki pie mums atgriežas, riska potenciāls ir acīmredzams,” teicis de Mezejērs. Atgriezušos vidū esot arī cilvēki, kuri vīlušies ISIS. “Viņi vairs nepielietos vardarbību. Tomēr atgriežas arī cilvēki, kuri ir iemācījušies ienīst un nogalināt.”

Vācijas federālais iekšlietu ministrs aicinājis uz Eiropas un starptautiska līmeņa sadarbību, apmainoties ar informāciju par teroristiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+