×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. novembris, 2014
Drukāt

“Islāma valsts” izpildījusi nāvessodu vismaz 200 sunnītu gūstekņiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” (IV) Irākas Anbāras provincē triju dienu laikā izpildījis nāvessodu vismaz 200 gūstekņiem – valdībai lojālas sunnītu cilts pārstāvjiem, svētdien paziņojuši drošības dienesti un vietējās amatpersonas.

Albu Nimra cilts, kuras piederīgo skaits mērojams desmitos tūkstošu, cīnās pret džihādistiem Irākas valdības spēku pusē. Tā pazīstama ar savām cīņas prasmēm un saskaņā ar ASV Brukingsa institūta sniegto informāciju savulaik atļāvusies protestēt arī pret Sadama Huseina režīmu.

Kā pastāstījis kāds drošības dienesta pārstāvis, kopš ceturtdienas Anbārā notikuši vairāki slaktiņi, kurās piedalījušies citu, “Islāma valsti” atbalstošu sunnītu cilšu pārstāvji.

Anbāras provinces padomes vadītāja vietnieks Falehs al Esavi norādījis, ka par “IV” upuri var kļūt katrs, kam personas dokumentos ierakstīts uzvārds Nimravi, kas apliecina piederību pie šīs cilts.

Tikmēr viens no Albu Nimra cilts līderiem pastāstījis, ka sestdien nogalināti 67 cilvēki, tai skaitā sievietes un bērni, un džihādistu gūstā vēl atrodas 125 cilvēki, kam arī draud nāve.

Šobrīd nav skaidrs, vai šie 67 nogalinātie ietilpst pieminēto 200 upuru skaitā.

IV kaujinieki pēdējās nedēļās ieņēmuši jaunas teritorijas Anbārā, un pastāv draudi, ka viņi var pakļaut savai kontrolei visu šo sunnītu apdzīvoto Irākas rietumu provinci, kas stiepjas no Sīrijas robežas līdz Bagdādes priekšpilsētām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+