Pasaulē

“Islāma valsts” Mosulā ar varu pulcē mierīgos iedzīvotājus 16

AP

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” Mosulā un tās apkaimē ar varu pulcē mierīgos iedzīvotājus, lai viņus izmantotu kā dzīvo vairogu, trešdien apliecināja iedzīvotāji, apstiprinot ANO jau agrāk paustās bažas.

Džihādisti “pieprasījuši, lai cilvēki, īpaši jaunieši, pulcējas pie rajona skolām un lai ņem sev līdz identitātes dokumentus”, pastāstīja Mosulas iedzīvotājs.

Tomēr vairums cilvēku “atteicās pakļauties viņu prasībām”, ziņu aģentūrai AFP pastāstīja Abu Juness, piebilstot – iedzīvotājiem bijušas bažas, ka “Islāma valsts” grib viņus izmantot kā
dzīvo vairogu.

Mosulas rietumdaļas iedzīvotājs Abu Muhameds apliecināja, ka “Islāma valsts” “pulcē lielā skaitā cilvēkus no reģiona uz dienvidiem no Mosulas un liek viņiem doties uz pilsētu”.

Džihādistu mērķis ir paslēpties civilistu vidū, kad pilsētā būs ienākuši Irākas drošības spēki, un bēgt kopā ar mierīgajiem iedzīvotājiem drošībā, skaidroja Abu Muhameds.

“Vairums “Islāma valsts” locekļu tagad ir izvietoti labajā krastā, viņi sagatavojuši mīnētus auto, spridzinātājus pašnāvniekus un snaiperus, kā arī nomīnējuši ielas un tiltus un, kā šķiet, ir gatavi cīnīties,” viņš norādīja.

Tigras upe Mosulu sadala divās daļās. Austrumu puse tiek dēvēta par kreiso krastu, bet rietumu – par labo krastu.

Abu Muhameda teiktais apstiprina prognozes, ka džihādisti gatavojas sīvai pretestībai Mosulas rietumos, kas joprojām nav nošķirti no pārējām viņu kontrolētajām teritorijām Irākas rietumos un Sīrijā.

Apvienotie irākiešu bruņotie spēki trešdien atbrīvojuši vairāk nekā 50 ciematu, kas atrodas “Islāma valsts” kontrolētās Mosulas apkaimē, pavēstīja amatpersonas.

Operācija Mosulas atbrīvošanai no džihādistiem sākās 17.oktobrī.

Mosula ir Irākas otra lielākā pilsēta. Pirms tā bija nonākusi “Islāma valsts” rokās, tās iedzīvotāju skaits pārsniedza divus miljonus.

LA.lv