×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

“Islāma valsts” rindās cīnās kaujinieki no 70 valstīm, liecina pētījums (2)

Foto - VIDAPRESSFoto - VIDAPRESS

ISIS propagandas foto: lielākajā naftas glabātavā Lībijā maskējies ISIS kaujinieks ar AK-47 automātu pozē pie naftas uzglabāšanas tvertnes Sidrā.

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rindās cīnās kaujinieki no 70 valstīm, paziņojuši pētnieki.

Šī informācija iegūta no kāda džihādistu pārbēdzēja, kurš ASV telekanālam NBC nodeva apmēram 11 000 personu failu, lai arī vairāk nekā pusē no tiem informācija par vienu cilvēku uzrādīta atkārtoti.

NBC pēc tam nodeva 4600 dokumentus Vestpointā bāzētajam Terorisma apkarošanas centram (CTC), kas gan ir neatkarīgs no ASV militārās akadēmijas.

Šogad ir notikušas vairākas plaša mēroga informācijas noplūdināšanas no džihādistu nometnes.

Iegūtie dati attiecas uz apmēram 30% no 15 000 jauno kaujinieku, kuri Sīrijā ieradās 2013. un 2014.gadā.

Jaunie kaujinieki bijuši vecumā no 12 līdz gandrīz 70 gadiem, bet vidējais to vecums ir 26 vai 27 gadi. Apmēram 400 nebija sasnieguši 18 gadu vecumu.

Visvairāk – 579 – jauno kaujinieku bija no Saūda Arābijas. Tai sekoja Tunisija (559), Maroka (240), Turcija (212), Ēģipte (151) un Krievija (141). No Francijas ieradās 49 jaunie kaujinieki, no Vācijas – 38, no Libānas – 30, no Lielbritānijas – 26. 11 kaujinieki nākuši no Austrālijas, bet septiņi – no Kanādas. No ASV džihādistu pašpasludinātajā “kalifātā” neviens kaujinieks nav ieradies.

30% kaujinieku bija teikuši, ka ir precējušies. 1371 džihādistu rekrūšu paziņoja, ka ir beiguši vidusskolu, 1028 apgalvoja, ka ir mācījušies augstskolā.

“Šī grupa izskatās kopumā labi izglītota, īpaši, ja to salīdzina ar Apvienoto Nāciju datiem par vidējiem mācīšanās gadiem datubāzē norādītajās valstīs,” uzsvērts ziņojumā, kas ir pieejams CTC interneta vietnē.
“Lai arī “Islāma valstij” ir vajadzīgi pašnāvnieki spirdzinātāji, tai ir vajadzīgi arī cilvēki, kas aizpildītu parasto karavīru, šariata amatpersonu, policijas un drošības vai administratīvās vietas,” piebilda CTC.

10% rekrūšu bija norādījuši, ka ir ņēmuši dalību džihādismā arī iepriekš, bet 12% pauda, ka ir gatavi veikt pašnāvnieciskus teroraktus.

Teritorijās, kas atrodas “Islāma valsts” kontrolē Sīrijā un Irākā, grupējums cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājis tur “kalifātu” un pastrādājis neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

“Islāma valsts” rindās Sīrijā un Irākā karo 20 000 ārzemnieku, arī 3400 rietumvalstu pārstāvji, februārī, atsaucoties uz ASV izlūkdienestu amatpersonu datiem, ziņoja Savienoto Valstu mediji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tas nozime tikai to, ka islams, tapat ka jebkura totalitara ideologija, lai aiz kadiem celiem saukliem ta masketos, ir serga, no kuras atkarigie zombiji nav arstejami. Tiem varbut tikai atskirigas sasirgsanas stadijas. Un tapec ir pilniga bezatbildiba tadus vispar ielaist kada cita valsti, jo tie, ka redzam, nekad nemainas. Smadzenes nomainit nevar. Bet tiem, ka izskatas, tas ir samaitatas uz neatgriesanos. Tapec galvenais noteikums tadu ideologiju ietekmetajiem ir pilniga atteiksanas no tas, ja jau tur negrib dzivot un mekle citu vietu. Tapec 1. noteikums ir jaunas vietas paradumu un likumu respekts, nevis savas kaites stiepsana un vel uztiepsana citiem. Tas nav pielaujams, ko acgarnas demokratijas un izkroplota politkorektuma varda mums censas uzspiest politiki.

Draugiem Facebook Twitter Google+