Pasaulē
Citur

“Islāma valsts” uzņemas atbildību pa sprādzienu Magņitogorskā0

Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Teroristu grupējums “Islāma valsts” uzņēmies atbildību pa sprādzienu daudzdzīvokļu mājā Krievijas pilsētā Magņitogorskā, kurā gāja bojā 39 cilvēki, vēsta ASV organizācija “SITE Intelligence Group”, kas nodarbojas ar ekstrēmistu tīmekļa aktivitāšu monitoringu.

Organizācija atsaucas uz publikāciju laikrakstā “Al Naba”, kurā teikts, ka grupējuma atbalstītājiem izdevies ievietot sprāgstvielas ēkā “starp trešo un desmito stāvu” un 31.decembra rītā uzspridzināt.

Savu teju trīs nedēļas ilgo klusēšanu “Islāma valsts” skaidro ar drošības apsvērumiem sprādziena sarīkotājiem.

Nekādu sīkāku informāciju par notikušo, izņemot vispārēji zināmo, džihādisti avīzei nesniedz.

Jau ziņots, ka Magņitogorskā 31.decembrī sešos no rīta spēcīgā sprādzienā sagruva stāvu pārsegumi veselā desmitstāvu nama sekcijā.

Saistītie raksti

Nākamajā dienā pilsētā uzsprāga mikroautobuss, kurā saskaņā ar policijas sniegto informāciju atradās gāzes baloni. Taču publiskotajos video, kuros redzams degošais transporta līdzeklis, dzirdamas šāvienu troksnim līdzīgas skaņas un balss fonā saka, ka cilvēki šauj ar ieročiem.

Pēc incidenta ar mikroautobusu, kurā gāja bojā trīs cilvēki, pilsētā izplatījās baumas, ka sprādziens daudzdzīvokļu mājā bijis terorakts un cilvēki uzsprāgušajā mikroautobusā – aizdomās turamie.

LA.lv