×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. oktobris, 2015
Drukāt

“Islāma valsts” uzņemas atbildību par Krievijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” Ēģiptes atzars paziņojis, ka Krievijas lidmašīnu, kas sestdien nogāzās Sīnāja pussalā, esot notriekuši tā kaujinieki.

“Kalifāta karavīriem Sīnājā izdevās notriekt Krievijas lidmašīnu,” teikts paziņojumā, kas izplatīts sociālajos medijos.

Tajā pašā laikā avoti ēģiptiešu drošības dienestos stāsta, ka sākotnējā pārbaudē iegūtie dati liecina par tehniskiem iemesliem, kas izraisījuši katastrofu.

Kā ziņots, lidsabiedrībai “Kogalimavia” piederošais laineris “Airbus A-321”, kurā atradās 217 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi, no radaru ekrāniem pazuda īsi pēc pacelšanās no Ēģiptes kūrortpilsētas Šarm eš Šeihas.

Saskaņā ar Ēģiptes amatpersonu sniegtajām ziņām visi pasažieri lidmašīnā esot bijuši krievu tūristi.

Civilās aviācijas ministrija pavēstīja, ka lidmašīna brīdī, kad pazuda no radaru ekrāniem, atradusies 9500 metru augstumā.

Ēģiptes glābšanas dienesti lidmašīnas atlūzas atraduši uz dienvidiem no Arīšas Hasenas apkārtnē.

Avoti glābšanas dienestos stāsta, ka lidmašīna esot kritusi vertikāli, un tāpēc tās lielākā daļa ir sadegusi.

Gan Ēģiptes, gan Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka katastrofā izdzīvojušo nav.

Pārmeklējot teritoriju piecu kilometru rādiusā ap katastrofas vietu, līdz šim izdevies atrast aptuveni 150 bojāgājušo mirstīgās atliekas.

Jau iepriekš Ēģiptes drošības dienesti ziņoja, ka pagaidām nekas neliecinot, ka lidmašīna varētu būt notriekta.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tass nupat paziņoja, ka lidmašīna “sadalījusies” jau gaisā un tās atlūzas un cilvēku mirstīgās atliekas izkaisītas un tiek meklētas 17 kvadrātkilometru radiusā. To var radīt tikai sprādziens vai raķetes trāpījums. Par kādām tehniskām problēmām te var runāt?

 2. Ja tas nebija terorakts vai raķete tad kā varēja atrast meitenītes līķi 8 km no katastrofas vietas?

 3. Ir vairākas neatbilstības par šīs lidmašīnas avāriju.Tika ziņots, ka tā ietriekusies klintī un pārlūzusi divās daļās, bet apskatot fotoattēlus var redzēt, ka avārijas vietā nekādu kalnu nav, līdz pat horizontam redzams vienīgi līdzenums. Un nav jau lidmašīna jānotriec ar raķeti, teroraktu varēja sarīkot kāds pasažieris-pašnāvnieks vai lidmašīnā varēja būt ievietots spridzeklis. Zinot, ka Krievija piedalās Sīrijas konfliktā pret Islama valsti, motīvu šādām darbībām netrūkst un viņi arī ir uzņēmušies atbildību par šo
  aktu.

 4. Bārdainie teroristi sev pieraksta “nopelnus”, nevis uzņemas atbildību.

  • Pilnīgi pareizi. Izrādās, mums ne tikai valdība, bet arī prese nesajēdz šī vārda nozīmi. Atbildību uznmemties nozīmē nožēlot savu rīcību (atkāpties no turpmākas līdzīgas iespējas, amata) un darīt visu lai situāciju labotu.

 5. NU PADOMāJIET par iemesliem! Protams, civiliedzīvotāju nogalināšana ar vai bez nolūka ir noziegums, tomēr jau pašā sākumā un bez izmeklēšanas pārāk uzstājīgi saziņas līdzekļos tiek runāts par tehniskām kļūmēm, nevis par terora aktu. Kāpēc? Zināmā mērā tas ir izdevīgāk gan Krievijai, gan Ēģiptei, jo terorakta gadījumā tās uzskatītu par tūristus apdraudošām valstīm. No otras puses neviens tehniskais dienests nelaidīs reisā lidmašīnu ar tehniskām nepilnībām, jo tā nav automašīna, kur kādu gabalu var braukt ar tukšu riepu, bet ja tā bija tehniskā kārtībā, kas tad bija avārijas iemesls?

 6. No kurienes tāda informācija???
  Rietumeiropas prese raksta, ka pilots īsi pirms lidmašīnas pazušanas no radara ziņojis par tehniskām problēmām un lūdzis atļauju nosēsties. Tāpat glābēji esot no lidmašīnas vraka dzirdējuši balsis.

Draugiem Facebook Twitter Google+