×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. septembris, 2012
Drukāt

Islamabada norobežojas no atlīdzības izsludināšanas par filmas veidotāju nogalināšanu

Pakistānas valdība svētdien, 23.septembrī, norobežojās no dzelzceļa ministra Gulama Ahmeda Bilura, kurš nule kā izsludinājis 100 000 dolāru (54 000 latu) atlīdzību cilvēkam, kurš nogalinās ASV tapušās antiislāmiskās filmas “Musulmaņu nevainība” veidotājus.

Dzelzceļa ministrs arī aicināja talibus un starptautiskā teroristu tīkla “Al Qaeda” dalībniekus piedalīties šajā “cildenajā darbā” un atzina – ja viņam būtu tāda iespēja, viņš filmas veidotājus nogalinātu pats savām rokām.

Premjerministra Radžas Perveza Ašrafa preses pārstāvis norobežojās no ministra spriedumiem, ar kuriem viņš klajā nāca sestdien – dienu pēc tam, kad Pakistānā protestos pret antiislāmisko filmu dzīvību bija zaudējis 21 cilvēks, bet vairāk nekā 200 bija guvuši ievainojumus.

“Tā nav valdības politika. Mēs no šīs idejas norobežojamies pilnībā,” sacīja Šafkats Džalils.

Dzelzceļa ministrs sestdien solīja: “Es samaksāšu tam, kurš nogalinās šī video veidotājus, 100 000 dolāru. Ja kāds nākotnē radīs līdzīgus zaimojošus materiālus, es arī viņa slepkavām maksāšu 100 000 dolāru.”

“Es vēršos pie šīm valstīm un saku: Jā, pastāv izteiksmes brīvība, bet jums ir jāpieņem likumi attiecībā uz cilvēkiem, kas aizvaino mūsu pravieti. Un ja jūs to nedariet, tad nākotne būs ārkārtīgi bīstama,” brīdināja Bilurs.

Kā jau ziņots, kopš 11.septembra protesti pret ASV tapušo filmu “Musulmaņu nevainība” notikuši vismaz 20 valstīs. Tie sākās Ēģiptē un Lībijā, kur bruņotu demonstrantu pūlis iebruka ASV konsulātā Bengāzī, nogalinot Savienoto Valstu vēstnieku un vēl trīs ASV diplomātus.

Filmā izsmiets pravietis Muhameds un skartas pedofilijas un homoseksualitātes tēmas. Pravietis attēlots guļam ar sievietēm, viņš izsakās par bērnu slepkavošanu un ēzeli dēvē par “musulmaņu pirmo dzīvnieku”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+