×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Islāmisti Parīzē dedzina automašīnas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas augstākās amatpersonas asi nosodījušas nedēļas nogales vardarbīgās demonstrācijas, kas Parīzes priekšpilsētā Trapē izcēlās pēc tam, kad policija aizturēja kādu 21 gadu vecu sievieti par nikaba valkāšanu, kas Francijā ir likumpārkāpums.

 

Protesti aizsākās pēc tam, kad policija lika maksāt sodanaudu sievietei, kas bija uzvilkusi visu augumu sedzošu apģērbu. Saskaņā ar policistu ziņojumiem strīdā iesaistījies arī sievietes vīrs. Viņš vienu policistu iekaustījis un pēc tam mēģinājis nožņaugt. Tāpēc aizturēts arī iekarsušais vīrietis. Tikmēr sieviete sūkstījusies par skarbo policistu izturēšanos – tiesībsargi esot grūstījuši sievietes māti, bet viņu ar lielu spēku triekuši pret automašīnas motora pārsegu. Tiesa, triviālais strīds pārauga visnotaļ plašos nemieros, kas ilga divas naktis pēc kārtas un kuros iesaistījās vairāki simti islāmistu. Viņi postīja tuvējās sabiedriskā transporta pieturas, dedzināja atkritumu tvertnes un automašīnas, kā arī policistu virzienā raidīja degmaisījumu pudeles jeb tā dēvētos Molotova kokteiļus. Saistībā ar nekārtībām Francijas policija aizturēja sešus cilvēkus, vairāki protesta dalībnieki guva ievainojums, turklāt kāds 14 gadus vecs pusaudzis guva nopietnu acs traumu, informē ziņu aģentūra “AFP”.

Likums, kas aizliedz sievietēm sabiedriskās vietās atrasties visu augumu nosedzošos tērpos, stājās spēkā pirms diviem gadiem. Šī likuma pārkāpējām var draudēt 150 eiro soda nauda. Bet viena gada cietumsods var tikt piemērots vīriešiem, kuri savām sievām Francijā liek nēsāt musulmaņu tradicionālos apģērbus.

Likums pēdējā laikā bijis par iemeslu vairākām dažāda mēroga musulmaņu protesta akcijām. Tiesa, Francijas iekšlietu ministrs Manuels Valss vairākkārt apstiprinājis, ka nekādas atkāpes no likuma netiks pieļautas. “Tas nekādā gadījumā nav likums, kas vērsts pret islāmu. Tas ir vērsts pret darbībām, kurām nav nekāda sakara ar mūsu tradīcijām un vērtībām. Policija lieliski izdarīja savu darbu,” intervijā radio “RTL” sacīja Valss. Tikmēr centriski labējās partijas “UMP” līderis Žans Kopē izteicies, ka novērojumi liecina – vardarbība Francijā aizvien aug. Tiek rēķināts, ka Francijā dzīvo aptuveni pieci miljoni musulmaņu. Taču tikai aptuveni tūkstoš musulmaņu sieviešu ikdienā valkā tradicionālo musulmaņu apģērbu burku vai nikabu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+