×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Islāmisti plosās Mali ziemeļos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mali ziemeļos varu sagrābušie islāmisti aptuveni 200 cilvēku acu priekšā ar akmeņiem līdz nāvei nomētājuši kādu neprecētu pāri.

 

Islāmisti aizveduši neprecēto pāri uz pilsētas centru un nomētājuši akmeņiem. Sieviete pēc pirmajiem pāris triecieniem noģībusi, bet vīrietis vienreiz iekliedzies, bet pēc tam apklusis, liecināja viena no anonīmajām amatpersonām, kas visu redzējusi savām acīm. Šo informāciju apstiprināja arī otra amatpersona, piebilstot, ka neprecētajam pārim bijuši divi bērni, no kuriem jaunākais ir tikai sešus mēnešus vecs.

Nežēlīgā sodīšana notikusi kādā nelielā pilsētiņā Kidalas apgabalā netālu no Alžīrijas robežas. Tā bija viena no pirmajām vietām, ko janvārī savā kontrolē sagrāba tuaregu nemiernieki, nogalinot aptuveni 80 cilvēkus. Martā Mali notika valsts apvērsums.

Pučisti pārmeta iepriekšējai valsts vadībai, ka tā nespēj tikt galā ar tuaregu dumpi, tomēr, izmantojot pēc apvērsuma valstī radušos haosu, tuaregu un islāmistu nemiernieki pārņēma kontrolē valsts ziemeļu pusi, faktiski panākot valsts sadalīšanu. Pakāpeniski islāmisti ir izspieduši tuaregu kaujiniekus no varas pozīcijām un nostiprinājuši savu vadošo lomu ziemeļos.

Mali valdības karavīri nekontrolē valsts ziemeļus, kas pēc teritorijas pārspēj Franciju, un pieaug bažas, ka šis apgabals varētu kļūt par jauno patvēruma vietu starptautiskajam teroristu tīklam “Al Qaeda”. Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka Āfrikas valstīm ir jāizlemj, kā un kad militāri vērsties pret Mali ziemeļos varu sagrābušajiem islāmistiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+