Mobilā versija
+2.2°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
23. decembris, 2014
Drukāt

Islamizācijas pretinieku demonstrācijā Vācijā pulcējas rekorddaudz protestētāju

LETA/AFPLETA/AFP

Kārtējā, jau desmitajā, Vācijas islamizācijas pretinieku demonstrācijā Drēzdenē pirmdien pulcējies rekordliels protestētāju skaits – aptuveni 17 500 cilvēku, pavēstīja policija.

Kopš pirmajām protesta akcijām oktobrī, kad organizācijas “Patriotiskie eiropieši pret Vakarzemes islamizāciju” (“Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes” – PEGIDA) demonstrācijas pulcēja vien dažus simtus cilvēku, demonstrantu skaits ir strauji pieaudzis.

Demonstrācija pirmdien notika pie Drēzdenes opernama, un tās dalībnieki dziedāja Ziemassvētku korāļus.

PEGIDA atbalstītāji pauž satraukumu par to, ka kristietībā balstītā kultūra un tradīcijas tiek vājinātas. Politiskā centra partijas viņi apsūdz nodevībā, bet medijus – melos.

Demonstranti noliedz, ka viņi būtu saistīti ar neonacistiem.

Aptuveni trešdaļa vāciešu atbalsta aizvien biežākos mītiņus pret islāmu, liecina piektdien publicētās aptaujas dati.

Lai gan PEGIDA galvenokārt pārstāv bijušās Austrumvācijas iedzīvotāju viedokli, pētījumu centra “YouGov” dati liecina, ka viedokļi sakrīt gan rietumos, gan austrumos.
Vaicāti, vai “ir labi, ka kāds pievērš uzmanību kļūdām bēgļu uzņemšanas politikā un vēršas pret islāmistiem,” kā to dara PEGIDA, 36% austrumvāciešu un 33% rietumvāciešu piekrīt šim apgalvojumam.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+