×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Vācieši islāmu uzskata par draudu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aizvien vairāk vāciešu uzskata, ka islāmam nav vietas Rietumu pasaulē, un vairāk nekā puse to uzskata par draudu, liecina aptauja.

Kā liecina novembrī veiktās aptaujas dati, 61% vāciešu, kas nav musulmaņi, uzskata, ka islāmam Rietumos nav vietas. Pēc Bertelsmana fonda pētījuma datiem, 2012. gadā tā domāja 52% respondentu. Palielinājies arī to cilvēku skaits, kuri islāma dēļ jūtas apdraudēti, – no 53% 2012. gadā līdz 57% pērn. Aptuveni 40% aptaujāto atzina, ka musulmaņu lielās klātbūtnes dēļ jūtas kā “ārvalstnieki savā valstī”. Aptuveni četri miljoni no Vācijas 80 miljoniem iedzīvotāju ir musulmaņi, no kuriem trešdaļa ir turku izcelsmes. Pēdējos mēnešus Vāciju satricinājuši pret imigrantiem vērstie protesta gājieni, ko rīko organizācija “Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā, pārsteidzoši ātri no preses slejām pazuda raksti un komentāri inernetā par to, ko franču, dāņu un citu valstu izdevumos bija un ir “sastrādājuši” karikatūristi-žurnālisti. Bet ja nu tā bija labi izplānota provokācija, lai “salaistu matos” musulmaņus ar kristiešiem, Rietumu un Austrumu civilizācijas? Acīmredzot Muhameda karikatūras zīmēja cilvēki-ateisti, jo ticīgs cilvēks jau nezaimos Dievu, vienalga kā tas arī nesauktos. Otrkārt, šo karikatūru publikācijas tika regulāri un katru gadu atkārtotas, dāņu un tagad franču izdevumos. Arī Vilks no Zviedrijas tādas zīmēja. Kas bija šie cilvēki pēc saviem uzskatiem un pārliecības un kādi motīvi viņus vadīja? Varbūt pasūtījums labi nopelnīt? Treškārt, presē ar pirmajiem šāvieniem Parīzē tiek runāts vienīgi par cilvēktiesībām un vārda brīvību, bet ne vārda par islama ticīgo cieņas aizskaršanu! Vai nav zīmīgi? Zinām, ka notiek informācijas karš starp Rietumiem un Austrumiem un vai nevar būt tā, ka kāds izmanto reliģiju, lai šādi uzkurinātu kaislības un ne tikai… Izklausās jau pēc sazvērestības teorijas, tomērjautājumi vienalga paliek!

    • Pirms pāris gadiem pavīdēja ziņa par kādu pensionētu angļu skolotāju, kura, strādājot brīvprātīgā darbu liekas, Etiopijā, bērnu rotaļu lācīti (nevis suni) bērnudārza nodarbības laikā bija nosaukusi par Muhamedu. Musulmaņi pieprasīja viņas sodīšanu, bet policijai dāmu bija izdevies nogādāt drošībā. Vajadzēja redzēt musulmaņu niknos ģīmjus un garos nažus.

Draugiem Facebook Twitter Google+