×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Islande legalizē zaimošanu (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pieņemot opozīcijā esošās Pirātu partijas likumprojektu, Islandes parlaments ceturtdien legalizējis zaimošanu.

Pirātu partija likumprojektu ierosināja janvārī, īsi pēc islāmistu uzbrukuma Francijas satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai Parīzē.

Līdz šim par zaimošanu Islandē varēja tikt piemērots trīs mēnešu cietumsods vai naudassods.

Viens no Pirātu partijas pārstāvjiem parlamentā ziņu aģentūrai DPA norādīja, ka zaimošanas aizliegums, pat ja netika aktīvi īstenots, bija līdzeklis cilvēku apklusināšanai.

Viņš sacīja, ka jaunais likums nevēršas ne pret vienu ticību.

“Cilvēkiem nav tiesību netikt apvainotiem,” viņš piebilda, norādot, ka pastāv likumīga aizsardzība pret kūdīšanu un naidu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Islandieši nupat uzvarēja streikā – valdība piekrita trīs gadu laikā palielināt minimālās algas līdz pirmskrīzes līmenim. Tad nu tā būs ap 2000 eiro uz rokas.
  Un islandiešiem garšo saldas siļķes.

 2. Ar likumu atļauj sevi apka..t – riebīgi….

 3. Paši uzspļauj sev uz galvas un saka: “Re, cik es gudrs!”

 4. Tieši tā – cilvēkiem nav un nedrīkst būt tiesību “netikt APVAINOTIEM” ( un otrādi-nedrīkst būt pienakuma muti turēt ) – vēl vaitrāk – nav un nedrīkst būt tiesību ka nevērsīs pret cilvēku naida runu . Ne viens ne otrs nenodara kaitējumu – cilvēkam vienkarši ir nodota ziņa par attieksmi – muļķi var droši saukt par muļķi – lai apvainojas cik grib – nelietis ir vnk pelnījis naida runu – prokurors tiesā to pašu NAIDA runu notur PIESTĀDOT APSŪDZīBU un kūdot tiesu izrēķināties ar NEVĒLAMU personu prasot sodu briesmīgam sabiedrības APDRAUDĒTĀJAM.

  AIZSARDZīBAi Dievs katram personiski devis iespēju noraidīt netaisnu liecību un netaisnu liecinieku – vai liecināt labāku patiesību …

  jo vairāk – man pat liekas ka gudrs neriskēs tīši netaisni liecinat ,apvainot, kūdīt utml (tas nenozīmē ka Dievs neļauj muļķim kļūdaini liecināt )- tīšs melis nav vairs nav nevainīgs – tāds pelnījis nāvi – ja kads nosit tadu grēcinieku tad tas ir labu darbu izdarījis un nosistais pats vainīgs pie savas nāves vainīgs (tādam vieta ellē līdz ar pašnavnieku )

 5. Nu tad – lai dzīvo liberālisms bez robežām! Anarhija – kārtības māte. Ja apbruņosimies ar iecietību, tad arī pacietīsim to “svešo un citādo”… he he! Bet nu spļaut otram acīs gan nevajadzētu atļaut.

  • Liberālisms – tā IR VISīSTAKĀ SĀTANA BRīVīBA – Tā IR VERGA BRīVīBA KAUT PAR LOPU SEV ATVĒLĒTAJĀ ergastulā palikt ….

   PAT BRīVA UN ATBILDīGA LIBERTARIEšA BRīVīBA PALIKS PAR ANARHIJU JA LIBETRTĀRIETIS PALIKS INDIVIDUALISMA POZīCIJĀS – NO ANARHIUJAS GLĀBJ TIKAI DIEVS – TAD BRīVīBA NAV BīSTAMA JO TIEK DIEVIŠĶI REALIZĒTA -NAV ANARHIJAS KAMĒR DIEVS KATRAM PAR KUNGU.

   kONSTITŪCIJĀS JABŪT RINDAI- .. BEZDIEVīBA IR AIZLIEGTA … SEKURĀRA VALSTS JALIKVIDĒ KA NEATBOILSTOšA CILVēKA PATIESAJAI DABAI

   BET VALDīBAS UN VALSTS VARA JĀSAMAZINA JāSAMAZINA JāSAMAZINA TIK CIK VIEN IESPĒJAMS – LEGISMA TIRĀNIJA TĀDS PART ANARHIJAS UN VALDOšO BEZDIEVīBAS PAVEUIDS VIEN IR –

Draugiem Facebook Twitter Google+