×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. augusts, 2014
Drukāt

Islande nosaka augstāko brīdinājumu saistībā ar vulkāna izvirduma draudiem (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Islandes Meteoroloģijas dienests sestdien, 23.augustā, līdz augstākajam līmenim paaugstināja brīdinājuma līmeni virs valsts lielākā vulkāna, aizliedzot gaisa satiksmi apkaimē.

Brīdinājums paaugstināts pēc neliela izvirduma konstatēšanas. Līdz šim bija otrs augstākais brīdinājums.

“Notiek izvirdums zem ledāja virsmas, iespējams, mazs izvirdums, kas nav spējis izkausēt ledus segu,” informēja Meteoroloģijas dienesta pārstāvis.

Dienests jau iepriekš sestdien konstatēja, ka ir pieaugusi seismiskā aktivitāte ap nemierīgo Bardarbungas vulkānu. Tūkstošiem nelielu zemestrīču pēdējās nedēļas laikā ir satricinājušās vulkānu dziļi zem Vadnajēkutla ledāja. Sestdien pēc zināma norimuma seismiskā aktivitāte pastiprinājās.

Varas iestādes šonedēļ ir evakuējušas vairākus simtus cilvēku no ledāja kalnāja ziemeļiem. Apkaimē cilvēki nedzīvo, tomēr tā ir iecienīta ceļotāju un kalnos kāpēju vidū.

2010.gadā Eijafjadlajegidla vulkāna izvirdums izraisīja starptautisku gaisa satiksmes haosu, kura dēļ tika atcelti vairāk nekā 100 tūkstoši reisu.

Aviācijas regulatori gan uzsver, ka kopš tā laika ir veiktas reformas politikā par lidojumiem caur vulkāna pelniem, tādēļ tiek prognozēts, ka jauns izvirdums neradītu tādus traucējumus gaisa satiksmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī vulkānam Islandē ļoti latvisks nosaukums “Bar dar bunga” tāpat kā tūkstošiem citu pa visu pasauli izkaisītu topogrāfisku nosaukumu, piemēram pasaules svētais kalns Kailais, rietumsibīrijas plato Valdaja augstiene, pazīstama pilsēta Moskovija vai “mozās koujis” pilsēta, desmitiem pazīstamu upju nosaukumu Volga, Oka, Kūra u.t.t. Pat tādi vārdi kā “faraons” un “barons” nāk no latviskā “varons”, kā zināms sirmā senatnē varoņus apbalvoja ar ” viegli pārvaldāmām bagātībām (zemēm)”. Faraonu kapenes sastāv no divām telpām pirmās – “sērdabas” vai sēristabas un otrās sarkofāga telpas – “mastabas” vai mūžistabas. Pasaules vēsture ir stipri sagrozīta kopš Baala (baltā) vietā nāca Jahve.

  2. tajaa caurumaa dereeetu ibazt- put-in… taa eme jau averusies un ellle gaida

Draugiem Facebook Twitter Google+