×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Islandē sācies Bardarbungas izvirdums; aviosatiksme vulkāna tuvumā apturēta (1)

Foto: Islandes meteoroloģijas dienesta Twitter konts.Foto: Islandes meteoroloģijas dienesta Twitter konts.

Islande paziņojusi par sarkano – augstāko trauksmes līmeni un aizliegusi gaisa satiksmi Bardarbungas vulkāna tuvumā pēc tā izvirduma sākuma šorīt agri no rīta, ziņo Eiropas mediji.

Vulkāns gan vēl nav sācis izvirst pelnu mākoņus, tomēr risks aviosatiksmei pastāv, un tas ir ievērojams: 2010. gadā cita, izmēros mazāka, Islandes vulkāna Eijafjellajekidla izvirdums noveda pie ilgākā perioda, kurā bija slēgtas Eiropas lidostas. Tas apturēja 100 000 avioreisus un ietekmēja astoņus miljonus pasažieru.

Iepriekšējais gaisa satiksmes aizliegums vulkāna teritorijā tika atcelts 24. augustā.

Bardarbunga, vulkāns Islandes dienvidaustrumos, ir Islandes otrais augstākais kalns, kur avirsotne sasniedz vairāk nekā 2000 metru augstumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Arī vulkānam Islandē ļoti latvisks nosaukums “Bar dar bunga” tāpat kā tūkstošiem citu pa visu pasauli izkaisītu topogrāfisku nosaukumu, piemēram pasaules svētais kalns Kailais, rietumsibīrijas plato Valdaja augstiene, pazīstama pilsēta Moskovija vai “mozās koujis” pilsēta, desmitiem pazīstamu upju nosaukumu Volga, Oka, Kūra u.t.t. Pat tādi vārdi kā “faraons” un “barons” nāk no latviskā (baltu) “varons”, kā zināms sirmā senatnē varoņus apbalvoja ar ” viegli pārvaldāmām bagātībām (zemēm)”. Faraonu kapenes sastāv no divām telpām pirmās – “sērdabas” vai sēristabas, kurā varēja aizlūgt par mirušo un otrās sarkofāga telpas – “mastabas” vai mūžistabas. Pasaules vēsture ir stipri sagrozīta kopš Baala (baltā) vietā nāca Jahve.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +9
Liepāja +6.3
Jelgava +11
Ventspils +6.2
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+