Kultūra
Mūzika

Islandē skanēs divi latviešu kamermūzikas koncerti1

Publicitātes foto

Marta vidū Īslandes galvaspilsētā Reikjavīkā, par godu Latvijas valsts simtgadei, skanēs divi latviešu kamermūzikai veltīti koncerti.

Pirmais no tiem notiks 16. martā Īslandes Mākslu akadēmijā, kad pianiste, JVLMA docētāja Dzintra Erliha sniegs solokoncertu-lekciju, veltītu latviešu komponistu klaviermūzikai. Koncertā tiks atskaņoti Jāņa Ivanova, Lūcijas Garūtas, Aivara Kalēja, Pētera Vaska un Santas Bušs klavierdarbi, kā arī tiks sniegts ieskats gan komponistu radošajās biogrāfijās, gan raksturotas viņu skaņdarbu stila zīmes. Koncertlekcijas norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Uz Īslandi dosies arī komponiste Santa Bušs, lai klātienē iepazīstinātu īslandiešu klausītajus ar savu daiļradi un 2010. gadā īpaši Dzintrai Erlihai rakstīto kompozīciju “TransparenT”, kas arī vairāku citu pianistu interpretācijās ar panākumiem izskanējusi ne vien Latvijā, bet arī Francijā, Šveicē , Beļģijā, Kanādā… Skaņdarbu var noklausīties “SoundCloud”.

Savukārt 17. martā vienā no reprezentablākajām Reikjavīkas kamermūzikas koncertzālēm Hannesarholt skanēs Latvijas simtgadei veltīts kamermūzikas koncerts, ko Dzintra Erliha sniegs duetā ar jauno, daudzsološo čellisti Emmu Bandenieci (Kanāda / Latvija), kuras čella balss kuplinājusi arī tādu kolektīvu kā Kremerata Baltica un Sinfonietta Rīga kopskaņu. Šajā programmā iekļauti latviešu komponistu skaņdarbi gan klavierēm solo, gan duetā ar čellu. Abas mūziķes jau ar panākumiem uzstājušās Latvijas vēstniecības Kanādā rīkotajos Latvijas valsts simtgadei veltītajos koncertos 2017. gada jūnijā Kanādā – Toronto un Otavā.

Bet aprīlī pianiste Dzintra Erliha dosies koncerttūrē uz Austrāliju, lai kopā ar izcilo soprānu Maiju Kovaļevsku sniegtu Latvijas valsts simtgadei veltītus koncertus Sidnejā, Adelaidē un Melburnā, kā arī prezentētu jauno albumu “Ar sirds siltumu”, no kura tirdzniecības gūtie ienākumi tiks veltīti labdarībai.

LA.lv