Mobilā versija
+15.9°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
26. novembris, 2015
Drukāt

Islandes ledus alas neticami skaistās fotogrāfijās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tapusi fotogrāfiju sērija, kas atklāj Islandes Vatnajēkidla ledāja skaistumu, iemūžinot alu labirintus un ūdenskritumus. “Sony” jaunā sensora tehnoloģijai ļāvusi uzņemt attēlus ar augstu detalizācijas pakāpi mazā apgaismojumā. Līdz šim apgrūtinātos apstākļos nebija iespējams iegūt šādas kvalitātes fotogrāfijas, vēsta uzņēmuma pārstāvji.

Fotogrāfs Maikls Baks (Mikael Buck) skaistās fotogrāfijas uzņēmis bez ārējiem palīglīdzekļiem – dabīgas gaismas apstākļos, kas iekļūst caur ledus sienām. Lai parādītu alas iespaidīgos apmērus, Baks nofotografējis arī prasmīgu vietējo alpīnistu, kurš kāpj lejup pa ledus sienu.

Vēl tikai pirms pāris gadiem fotogrāfam uz ledāju būtu jāņem līdzi smags aprīkojums – apgaismojuma ierīces un citi aksesuāri. Sensori, ar kuriem aprīkotas jaunās α7 un RX sērijas kameras, paredz, ka visas fotogrāfa vajadzības apkopotas neliela izmēra digitālajā kamerā.

Helēna Marija no Islandes vecākās kalnu pavadoņu kompānijas Local Guide par šo projektu saka: “Vatnajēkidla ledājs ir mainīgs, tajā ir sarežģīti alu labirinti, kas saglabājas tikai dažas nedēļas, lai pēc tam atkal piedzīvotu metamorfozes. Fotogrāfam izdevies iemūžināt šo dabas parādību visā tās daudzveidībā un krāšņumā. Fotogrāfijas ir tik “dzīvas” kā nekad agrāk, un es ceru, ka rezultātā tas pamudinās daudzus cilvēkus atbraukt pie mums un pārliecināties par to.”

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+