Apbrīno

Islandiešu mūziķa Högni vienīgais koncerts Baltijā notiks koncertzālē “Cēsis” 16

Publicitātes foto

2018. gada 3. februārī koncertzālē “Cēsis”, “Ambiente” skatuve cikla ietvaros, gaidāms Islandiešu komponista un mūziķa Högni solo albuma “Two Trains” tūres vienīgais koncerts Baltijā.

Högni Egilsons plašākai publikai vairāk pazīstams kā indie rock grupas “Hjaltalín” un elektroniskās mūzikas apvienības “GusGus” dalībnieks. Mūziķis ir laidis klajā savu pirmo solo albumu un 2018. gada sākumā dodas Eiropas koncerttūrē.

Högni solo albumu “Two Trains” iedvesmojis vēsturiskais periods 20. gs. sākumā, kad Islandē sākās industrializācija. Mūziķi uzrunājis stāsts par diviem vilcieniem, kas Reikjavīkas ostas būvniecības laikā pārvadāja milzīgu daudzumu akmeņus un smilti. Devuši nozīmīgu ieguldījumu pilsētas attīstības vēsturē, šobrīd abi vilcieni kā rēgainas vēstures relikvijas jau gadsimtu stāv aizmirstas un nelietotas. Abi vilcieni ir kā tēli, kas atspoguļo Högni personības duālismu mūziķim grūtā dzīves periodā.

Muzikālā ziņā jaunajā albumā iekļautos skaņdarbus raksturo “Eiropas avangarda elpa,” kas papildināta ar “klaudzoņu, metāliskām skaņām un sapludinošām dziedājumu aranžijām”. “Two Trains” producents ir bijušais drupas “GusGus” dalībnieks President Bongo, kurš arī piedalīsies koncertā Cēsīs.

Koncertzālē “Cēsis” šis būs jau otrais jaunās koncertsērijas “Ambiente” skatuve koncerts, ko 2017. gada rudenī aizsāka igauņu elektro akustiskās mūzikas feja Mārja Nūta. Sēriju raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus rada arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas klausītājus tuvina izpildītājmāksliniekiem.

LA.lv