Kultūra
Mūzika

Islandiešu mūzikas virsotnes 16


Vikingurs Oulafsons ir izcilākais islandiešu pianists un arī triju mūzikas festivālu mākslinieciskais direktors.
Vikingurs Oulafsons ir izcilākais islandiešu pianists un arī triju mūzikas festivālu mākslinieciskais direktors.
Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, no 8. līdz 10. decembrim, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks mūsdienu mūzikas festivāls “Islandes nedēļas nogale”.

Piektdien, 8. decembrī, plkst. 19 atklāšanas koncertā “48 mēness ainavas”, kura programmā iekļauti septiņu Islandes komponistu radošie rokraksti, uz skatuves kāps izcilais pianists, “Deutsche Grammophon” mākslinieks, kā arī festivāla mūzikas sadaļas direktors Vikingurs Oulafsons, starptautisku kritiķu augsti vērtētā čelliste Sainna Torsteinsdotira, Islandes Simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistare Ardnginnira Aurnadotira, pieredzes bagātais basģitārists Skuli Sverrisons, dziedātāja un Bjorkas skatuves partnere Oulefa Arnaldsa, kā arī Liepājas stīgu kvartets – Līga Baltābola, Ginta Alžāne, Dina Puķīte un Ingars Ģirnis. Pie diriģenta pults stāsies islandietis Daniels Bjarnasons.

Svētdien, 10. decembrī, pulksten 16 solokoncertu sniegs pianists Vikingurs Oulafsons, spēlējot etīdes no sava jaunākā, 2017. gadā izdotā ieraksta “Philip Glass. Piano Works by Vikingur Olafsson”, ko kritiķi novērtējuši kā vienu no izcilākajām Glāsa interpretācijām. Otrajā daļā pianistam uz skatuves pievienosies arī Liepājas stīgu kvartets.

Piektdien pulksten 17 koncertzālē arī atklās ziemeļvalstu laikmetīgajai arhitektūrai veltītu dubultizstādi “Nordic ID/Nordic Block”, kas apvieno piecus neatkarīgus viedokļus un 25 arhitektūras projektus jeb 25 ziemeļu identitātes. Izstādi veidojuši kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas.

LA.lv