×
Mobilā versija
Brīdinājums -8.6°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Īsta mīlestība gaida. Saruna ar Ansi un Undīni, kuri pirmās intīmās attiecības piedzīvoja kāzu naktī (12)

Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale
Ansis un Undīne Vegneri

Kāzu diena: 2014. gada 13. septembris

Draudzēšanās laiks līdz kāzām: 2,5 gadi

Pirmā nakts: kāzu nakts

Vecums laulību dienā: Ansim – 29, Undīnei – 22

Organizācija Īsta mīlestība gaida Latvijā darbojas jau vairāk nekā desmit gadu. Tā atbalsta ģimeniskas vērtības un iedrošina cilvēkus līdz laulībām atteikties no dzimumattiecībām, piedāvājot alternatīvu attiecību veidošanu. Kaut gan šāda ideja lielai daļai ļaužu varētu šķist neiespējama vai pat nepieņemama, ir pāri, kuri savas attiecības veido tieši tā un ne citādi. Tāda ir arī jaunā Vegneru ģimene.

Jau gandrīz gadu Ansis un Undīne dala vienu uzvārdu un jumtu virs galvas, bet ne jau tikai tas vieno šo pāri. Abi filmē un montē video, savukārt Undīne savas dienas vada arī režijas studijās. Tā ir neliela daļa viņu ikdienas patlaban, taču pirms kāzām viens no svarīgākajiem faktoriem abiem bijusi apņemšanās pildīt organizācijas Īsta mīlestība gaida pausto vēsti – gaidīt līdz kāzām.

No baznīcas sola līdz altārim

Vegneru ģimene, ja tā var teikt, piedzimusi baznīcas sienās. Kādu dienu dažādu sakritību dēļ Undīne nonākusi draudzē, kuru par savu jau gadiem saucis Ansis. “Tolaik vēl nepazīstamā meitene apsēdās uz tā paša sola, kurā sēdēju es. Pamanīju viņu, tomēr tad mums sanāca tikai apsveicināties,” viņš atceras.

Laikam ritot, meitene kļuvusi par biežu viešņu šajā draudzē un pēc pāris mēnešiem salikta kopā ar Ansi, lai organizētu jauniešu pasākumu. Tas puisim bijis labs iegansts, lai palūgtu viņas tālruņa numuru un uzaicinātu uz tikšanos, kur saplānot gaidāmo notikumu. Tikšanās reizes kļuvušas arvien biežākas, un sarunas tajās – arvien attālinātākas no rīkojamā pasākuma, līdz vienreiz, stacijā gaidot vilcienu uz Jelgavu, abi sapratuši, ka simpātijas pāraugušas attiecībās.

Undīne atzīst, ka jau itin drīz sapratusi, ka precēsies ar jauno vīrieti, bet viņu par to informēt nav steigusies. Turpretī Ansis par laulībām tik ātri nav domājis: “Man viņa šķita interesanta meitene, bet sapratu, ka jānogaida, jo no jauna iepazīti cilvēki vienmēr piesaista. Es negribēju steigties, bet gan saprast, kāda viņa ir un vai mums kopā var izveidoties kaut kas nopietns.”


Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vienkārši jādomā ar galvu – katrs cilvēks ir seksuāla būtne un, sasniedzot noteiktu vecumu, mīlēties ir tikai dabiski un veselīgi. Ja cilvēkam ir kaut nedaudz izpratne par savu seksualitāti un veselību, tad viņam nevajag, lai kaut kāda organizācija nosaka, ar ko un kad viņam gulēt.

 2. Mēs arī “gaidījām” līdz kāzām. Tagad varu teikt, ka tāda atturēšanās bija rupja kļūda. Protams, reti kurš to būs ar mieru pateikt skaļi, jo ir grūti atzīt paša ievārītu fiasko tik jūtīgā frontē. :))

 3. Ļoti forši,ka ir vēl tādi pāri!

 4. Pazīstu vairākus tādus cilvēkus – varu teikt, ka diemžēl viņiem ir problēmas.

 5. Izrādās meitenei pat nojausmas nav ka ar dekoltē vai apspīlētu kleitiņu var iekārdināt vīriešus. Interesanti kā tāda mācēs savu vīru iepriecināt, nākamais matracis kas guļ un sapņo par mīlestību vien.
  Nav īsti skaidrs, kāpēc atturēšanās tiek saistīta ar kristiešiem. Iespējams tāpēc, ka paši kristieši liela daļa pat bībeles grāmatas nav izlasījuši. Viņiem mati saceltos stāvus, kas tur atzīts par labu, taisnīgu un godīgu.

 6. atturība atturībai atturība Atbildēt

  Baigi labi, ja seksu var aizstāt ar garīgumu, ar pātaru skaitīšanu, ar mas.., pardon, meditāciju; īpaši jaunībā, kad katra organisma šūna par to vien domā! Tas pat ne katram baznīckungam izdodas.
  Kā būtu ar domubiedru pulciņu “Taupies līdz pensijai!”? Pat himna jau gatava – Čikagas Piecīšu Trīs vecenītes …

 7. Protams,katrs izvelas pats un katrs mes esam savadaki,bet ja kada no manam meitam izdaritu sadu izveli es teiktu,ka vina ir stulba.

  • Ļoti ceru, ka tavas meitas izdarīs šādu izvēli un nebūs staigules, kurām jaunībā pagājusi jājoties pa labi un kreisi.
   Mans uzskats – jo sievietei ir bijis vairāk partneru, jo viņa ir mazāk vērta un mazāk tīra.

   • Sievites vērtību nenosaka, cik viņai partneru bijis pirms tevis – galvenais kāda viņa ir kā cilvēks un vai spējat izveidot attiecības un ieguldīt tajās. Nekas nav iecirsts akmenī, ka tā laba, tā – slikta. Ir dzīve parastā, kuru vari ar savu sievieti padarīt par pasaku.

    • Katrs vīrietis sievietes apziņā atstāj kādu nospiedumu. Ja apprecas ar 51-o, tad kāpēc pēc kāda laika nepadomāt ka ar 52-0 tomēr būs labāk. Jo vairāk seksa partneru ir bijuši, jo grūtāk izveidot normālu ģimenes dzīvi.

     Kuri vecāki būs sajūsmā, ka pēc katras ballītes viņa pieaugušajam bērnam būs jauns seksa partneris, jo iepriekšējais nebija gana labs?

     Savādi drīzāk ir tas, ka tagad ir jākaunas un jātaisnojas par to, ka meitene grib būt tikumīga.

 8. Ja man būtu meita noteikti teiktu, ka pirmai naktij nevajag būt kāzu naktij. To saku pēc personīgās pieredzes. Bet jums vēlu savstarpējo cieņu, saticību un protams mīlestību!

 9. Skaisti.
  Un Paldies LA par šo rakstu, tādus vairāk vajadzētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+