Praktiski
Mājas mīluļi

Īsta sabiedrotā – mopšu meitene!2

Ramona Miglāne, advokātu biroja “Fort” zvērināta advokāte: Dzīvnieki man patikuši vienmēr, tāpēc jau bērnībā bija suns, bet tagad vienpadsmit gadu esmu mopšu meitenes Frīdas saimniece. Šīs šķirnes pārstāvi izvēlējos tāpēc, ka suņuks nav padusē pasitams kā toiterjers, bet var pavadīt mani un iesaistīties fiziskajās aktivitātēs, ar ko aizraujos. Frīda sēž man priekšā, kad braucu ar motorolleru, ir kaitojusi un veikojusi, drošības dēļ ielikta speciālā stiprinājumā. Šīs šķirnes suņi ir ļoti gudri, turklāt Frīdai ir labs raksturs, patīk socializēties, jo kopš kucēna vecuma visur ņemu līdzi. Viņa ir īsta kompanjone!

Pārvietojoties pa pilsētas centru, mopsītei ap kaklu nelieku siksniņu, jo viņa saprot, kad drīkst iet pāri ielai un kad jāgaida, lai luksoforā iedegas zaļā gaisma. Frīda arī paklausa, kad saku: ej gulēt, ej paēst vai pačurāt. Pamatkomandas apguva suņu skolā, turklāt es ar Frīdu vienmēr sarunājos kā ar bērnu vai jebkuru ģimenes locekli. Sunīte saprot, ko es saku.

Suns disciplinē un vairo atbildības izjūtu. Vairākas reizes dienā jāved ārā, jābaro, jāmāca, jārūpējas par viņa labsajūtu un veselību. Bet tās ir patīkamas rūpes, jo pretim saņemu daudz mīlestības un prieka. Starp citu, Frīdai Miglānei ir savs profils feisbukā.

Saistītie raksti
LA.lv